Najlepsza zabawa nie tyko dla dzieci- KLOCKI

Są czasem takie dni, w których mam absolutnie ochotę zająć się wyłącznie jedną rzeczą robiąc przerwy na zwyczajne potrzeby dnia codziennego tj sprzątanie, jedzenie, odpoczynek itp. Są chwilę, gdy nie mam ochoty odpalać komputera, wymyślać zabaw czy nawet odpuszczam terapię, która jest dla mnie w tym okresie najważniejsza. W takich momentach wyszukuję zabawy, w których mogę zaangażować całą rodzinę bez wyjątku! Pierwsza rzecz jaka nasuwa mi się na myśl to klocki. Dziś mam zamiar pokazać idealną alternatywę dla Duńskich układanek . Od jakiegoś czasu zauważyliśmy z mężem u Frania duże zainteresowanie małymi elementami i łączeniem ich wg instrukcji. Jako, że świetnie sobie z tym radzi kupiliśmy mu 3 małe pojazdy klocków znanej wszystkim duńskiej marki. Ceny nie zachwycają ale każdy, kto ma z nimi styczność potwierdzał, że jakość jest absolutnie ponad wszystkie inne marki. Czy oby na pewno?  Jest super ale udało mi się znaleźć co równie świetnego za dużo niższą cenę.


 Odkąd poznaliśmy Klocki Blocki wiem, że przed następnym zakupem oryginalnych ukłądanek z pewnością kilkukrotnie się zastanowię. Jeśli mam wybór to z tego korzystam. Plusem nowo odkrytej przez nas, polskiej marki jest zdecydowanie cena- trzykrotnie niższa ! To ogromnie do mnie przemawia zwłaszcza, że są to nasze pierwsze spotkania z tak małymi układankami. Po co mam się stresować, że przypadkowo zgubi jakiś element? Nawet jeśli tak się nie stanie to jednak siedzi taka myśl gdzieś z tyłu głowy gdy kupimy zabawkę za ponad 300zł. Tu podobne zestawy możemy kupić do 100 zł ! Swoją drogą klocki to chyba najbardziej ponadczasowa zabawka łącząca pokolenia nie sądzicie ? Łączyć je mogą zarówno dorośli jak i dzieci przy czym współtworzą jakąś wspólną historię. Zabawa stworzonymi pojazdami, miastem czy nawet samymi ludzikami jest w naszym domu ostatnio hitem ! Co ważne BLOCKI są kompatybilne z klockami innych marek więc można je z łatwością łączyć. Zapowiada się extra prawda ? Zobaczcie dalej...

Teraz trochę o zestawach jakie wybraliśmy dla naszego syna...

Pierwszym i tym, który chcę Wam pokazać dziś w szczególności jest KOMENDA STRAŻY POŻARNEJ. W pudełku znajdziecie aż 744 elementy ! Minusem dla mnie jest fakt, że klocki w woreczkach nie są podzielone co trochę utrudniło nam układanie, zwłaszcza Franiowi. Fajnie by było gdyby np w jednym opakowaniu był budynek remizy, w drugim auto mniejsze, większe a kolejnym np helikopter ale poradziliśmy sobie. Wszystkie bardzo dobrze do siebie pasują i pochłonęły całą rodzinę na długie godziny. W moim odczuciu czytelna instrukcja, w której krok po kroku przedstawione jest jak łączyć ze sobą poszczególne elementy. Mała niedogodność to kolor niektórych odcieni szarości, nie zawsze jest on jasno określony ale można sobie z tym poradzić przy odrobinie dobrych chęci :)

Bardzo realistyczne elementy zestawu to kolejny atut: łopaty, komputery a nawet Express do kawy bardzo nas zachwyciły.
Dodatkowo w zestawie znajdziecie elementy ruchome np obrotowe krzesło, otwierane okna, przesuwne drzwi czy rozkładana drabina wozu strażackiego.  Domniemam, że wszyscy wiecie jakie zalety ma budowanie z klocków? Pobudzenie kreatywności, logicznego myślenia, koncentracji - to tylko kilka wspaniałych cech, które warto ćwiczyć od najmłodszych lat.

W ofercie Klocków Blocków znaleźć można bardzo wiele różnych zestawów i zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Jestem przekonana, że każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Takie zabawki to idealny prezent na każdą okazję i jestem pewna, że nie było to moje jedyne zamówienie. Wiem też, że warto wspierać polskie firmy, są tego warte :)


Jak możecie zauważyć, na poniższym zdjęciu znajduje się jeszcze zestaw policji wodnej- je zobaczyć będziecie mogli już niebawem więc obserwujcie facebooka i bloga :) 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger