Rodzinki- gra o zwierzętach

Grę RODZINKI firmy Granna mamy w domu już jakiś czas. Przeleżała na półce bo szczerze mówiąc myślałam, że Franio jest na nią jeszcze za mały- nic bardziej mylnego, radzi sobie z nią świetnie i na dodatek bardzo dobrze się przy niej bawimy. Mój przedszkolak ma okazję poznać dzięki niej cykle rozwojowe poszczególnych zwierząt w tym : rybę ( szczupaka) , 2 ssaki ( borsuka i dzika), płaza ( żabę),  2 ptaki (ziębę i perkoza dwuczubego), owady ( chrabąszcza i motyla). Uwielbiam łączyć edukację z zabawą a tu jest to spełnione w stu procentach. 


W pudełku znajdziecie:
- instrukcję z komentarzem zoologicznym
- obrazek objaśniający miejsca zamieszkania poszczególnych zwierząt
- 8 kafelków centralnych
- 48 sześciokątnych kafelków
Początkowo układaliśmy cyferkę do cyferki niczym układankę ( na każdym kafelku centralnym dokładnie pokazane jest, którą część gdzie dopasować) i czytaliśmy w instrukcji komentarze zoologiczne. Dzięki temu bliżej poznaliśmy zwierzątka. Po tej swobodnej zabawie przystąpiliśmy do gry .


  
Wybraliśmy po 3 kafelki główne, dwa odłożyliśmy na bok a resztę odwróciliśmy obrazkami do dołu i pomieszaliśmy. Odkrywaliśmy kolejno po dwa kartoniki szukając swoich kolorów starając się przy zapamiętać te odsłaniane przez przeciwnika. Wygrywał gracz, który jako pierwszy skompletował swoje zwierzaki. Na zdjęciu poniżej możecie się przekonać kto wygra u nas :)Gra z całą pewnością wspiera koncentrację uwagi i pamięć wzrokową. Tu liczy się szybkość ale nie zawsze idzie ona w parze ze szczęściem. Nie ma co ukrywać ale w grze liczy się trochę fart podczas odkrywania kafelków w swoim kolorze. Grać można od 1 do 4 osób ( w pojedynkę można układać jak my powyżej). 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger