Wkręcamy, powtarzamy i rozwijamy się z pomocami od Blue-Sky

Są takie pomoce w naszym domu, które służą bardzo długo, są pomocne dzieciom w różnym wieku i zawsze są w widocznym i łatwo dostępnym dla moich dzieci miejscu. Od jakiegoś czasu dołączyły do nich bardzo niepozorne wkręcane kule w przepięknych pastelowych kolorach wraz z kartami wykonane przez BLU-SKY. Bardzo chciałabym Wam pokazać w czym tkwi ich wyjątkowość i zaprezentować nasze pomysły na rozwój poprzez zabawę przy ich użyciu. Swoją drogą jestem zachwycona faktem, że mogę podjąć współpracę z przemiłym Panem Grzegorzem i jego firmą, w której widzę przeogromny potencjał.Cały zestaw wykonany jest z ogromną precyzją- tu nie ma szans na popsucie się po upadku czy zadrapaniu rąk jak bywa podczas używania zabawek drewnianych. Część z Was z pewnością doskonale wie, czym charakteryzują się układanki lewopółkulowe, karty trójdzielne i za co właściwie odpowiedzialna jest każda strona naszego mózgu. Tym, którzy nie wiedzą, bądź pragną sobie przypomnieć nadmieniam: 

PRAWA:
 • kreatywność
 • wyobraźnię
 • myślenie abstrakcyjne
 • zdolności muzyczne
 • intuicję
 • wyobraźnię przestrzenną
 • zdolności artystyczne

LEWA:
 • mowę i rozumienie mowy
 • obliczenia matematyczne
 • pisanie
 • logikę
 • myślenie analityczne
 • prawe pole widzenia
 • stereognozję, czyli zdolność rozpoznania przedmiotów za pomocą dotyku
 Bardzo ważne jest by pomiędzy obiema była należyta harmonia a ja jak zapewne zauważyliście bardzo dużo pracuję nad kreatywnością moich dzieci- czas poruszyć tą drugą stronę naszego mózgu- lewą półkulę i to nad nią zamierzam się skupić znacznie więcej niż dotychczas.

Zastosowań układanki, którą dziś Wam prezentuję może być wiele a co najważniejsze i zawarte jest w instrukcji napisanej przez Pana Grzegorza to nie dziecko dostosowujemy do zadań a zadania do dziecka ! Jest to niezmiernie ważne podczas każdej nauki i terapii.  W dalszej części wpisu pokaże Wam, że jest to wykonalne i nie zawsze trzeba pracować wg opisu producenta :) Ważne by ćwiczenia sprawiały dziecku radość a nie były dla nich tylko żmudną pracą, którą trzeba wykonać.
Do zestawu 16 wkręcanych kulek w kolorze jaki Wam się wymarzy, podstawki dołączone jest między innymi 10 zalaminowanych, grubych kart ze wzorem do odwzorowania . Ważne by dziecko odtwarzało strony od góry i od strony lewej do prawej. Nie zawsze przychodzi to dzieciom z łatwościom dlatego młodszym pociechom proponuję zacząć od książki, w której pokazane jest krok po kroku na czym to wszystko polega. My wraz ze Stasiem wybraliśmy sobie strony, na których pokazane są po 2/3 kolory i od nich zaczęliśmy naszą pracę z powtarzaniem.Z Franiem nie było tego problemu więc losowaliśmy karty stworzone przez Pana Grzegorza i układaliśmy w czasie jaki potrzebował tego mój syn.

Kolejnym zadaniem jakie zaproponowałam młodszemu synkowi było układanie a nie wkręcanie ( to okazało się dla niego dużo łatwiejsze). 
Tu wykluczaliśmy niepasujący element z całości a tu powracając do ćwiczeń sprawnościowych czyli motoryki małej wkręcaliśmy wg danych kolorów:W naszych zbiorach domowych znaleźliśmy puzzle, które z przyjemnością postanowiliśmy wykorzystać podczas utrwalania kolorów.
Zestaw stworzony prze Pana Grzegorza z BLU-SKY to nie tylko wkręcane kulki ale i karty trójdzielne, które świetnie sprawdzają się również przy starszych dzieciach. Wspierają one spostrzegawczość, koncentrację oraz są świetnym wstępem do rozpoczęcia nauki czytania metodą globalną. 
 Tu sprawdzam spostrzegawczość Frania i zadaję pytanie czy wszystko tu pasuje?Jak już wspomniałam na wstępie całość wykonana jest z absolutną precyzją i zaangażowaniem. Domniemam, że dla części z Was z pewnością cena wyda się dość wysoka jednak zaświadczam, że ta pomoc posłuży Wam na bardzo długo i mogę się nawet pokusić o stwierdzenie, że jeśli będzie odpowiednio szanowana i przechowywana pobawić się nią może nawet kilka pokoleń :) Uwielbiam zabawki i pomoce edukacyjne drewniane a gdy dowiedziałam się, że te wykonywane są od a do z ręcznie byłam ich bardzo ciekawa- nie zawiodłam się ani jakością ani możliwościami wykorzystywania. 


Podsumowując, ta pomoc rozwojowa min.:

-  wspiera motorykę małą i pracę małych paluszków
- ćwiczy pamięć i koncentrację
-  wspiera logiczne myślenie
- uczy rozpoznawania kolorów
- jest świetnym wprowadzeniem do rozpoczęcia nauki czytania metodą globalną


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger