Ulubieni bohaterzy- bawią i uczą

Dziś o gazetkach, książeczkach, które warto mieć przy sobie w chwilach, które wymagają chwili posiedzenia w ciszy, spokoju a zaspokoją nudę. Przychodnia, urząd, długie kolejki, czasem godzina czekania wraz z dzieckiem u boku- znacie to ? Ja doskonale. W takich momentach wyciągam tajną broń z własnej torebki- kredki, długopis i gazetki dla starszego lub książeczki do czytania dla młodszego syna i razem śledzimy losy ulubionych bohaterów. 
Psi patrol jest w naszym domu hitem od dawien dawna. Przyjazne pieski, ciekawe, zawsze pełne oczekiwań na końcowe efekty akcje ratunkowe uśmiechniętych zwierzaków, które Franio pokochał od pierwszego wejrzenia i zaraził tym młodszego Stasia. Alvina i jego braci poznaliśmy stsunkowo niedawno i choć uważam, że nie do końca wszystko w tej bajce jest "pouczające" lubię ją oglądać ze swoimi maluchami. Sama tą bajkę oglądałam z bratem za dziecka więc mam chyba do niej trochę sentyment. 

W dzisiejszych czasach mam wrażenie, że łatwiej można się zaprzyjaźnić z bohaterami telewizyjnych kreskówek nie tylko na ekranach telewizora. Wydawnictwo Media Service Zawada  ma w swojej ofercie ogromną ilość różnych czasopism i książeczek dla chłonnych wiedzy maluchów w różnym wieku. My chcielibyśmy te, które bardzo przypadły nam do gustu i jednocześnie bawią i uczą.

Gazetki tego typu z pewnością każdy choć raz miał w swoim ręku- labirynty, kolorowanki, zgadywanki, szukanie różnicy, naklejki- to jest to, co uwielbia każdy przedszkolak. Idealne aktywności, które można wykorzystać między innymi we wspomnianych wcześniej kolejkach czy długich podróżach samochodem czy np pociągiem.W jednej z gazetek pojawia się bardzo ciekawa gra dla 2 osób :) Każdy wybiera obrazek po czym rzuca kostką. Wyrzucona liczba oczek informuje nas, który fragment mamy pokolorować. Wygrywa ta osoba, która pierwsza skończy kolorowankę.
Wydawnictwo wydaje również książeczki, które można czytać z najmłodszymi. Podoba mi się to, że nie jest ona ani za długa ani za krótka- idealna na przeczytanie choćby przed snem. Świetnie sprawdza się też jako szukanie wypowiadanych elementów z młodszym, u nas wspiera po części rozwój mowy :)

Media Service Zawada to wydawnictwo z długoletnim bo aż 20 letnim doświadczeniem. Zdążyłam się również przekonać, że mają świetne egzemplarze dla młodych, chętnie przebywających (zwłaszcza dziewczynek) dzieci w kuchni. Ciekawostki, opowiadania i ciekawe dodatki zachęcają do zabawy.


Za pomocą tego żetonu mały stworek może iść z nami gdzie tylko chcemy. Magia? :) Książeczki dostępne rónież na ==> https://ksiazeczkibajeczki.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger