Kraina lodów- gra, którą pokochają Wasze dzieci

Kraina lodów to nasze najnowsze odkrycie. Moje dzieci, jak chyba każde maluchy uwielbiają lody więc wiedziałam od samego początku, że bardzo przypadnie im do gustu ta gra. Co prawda dedykowany wiek graczy jest od 6+ ale można dobrać zasady i dla młodszych dzieci ucząc ich np kolorów. To świetna gra zręcznościowa , która łączy ze sobą elementy logiki, spostrzegawczości, koncentracji i sprytu. Przedstawiam Wam grę Kraina lodów od firmy REBEL. W pudełku znajdziecie:- 16 wafelków (w 4 kolorach),
- 12 gałek lodów (w 3 kolorach),
- 54 karty wyzwań,
- instrukcjęZarówno przygotowanie do całej rozgrywki jak i zasady są niezwykle proste: wystarczy rozdać każdemu z graczy po 4 wafelki w 4 kolorach i 3 gałki lodów. Każdy uczestnik zabawy ma ten sam zestaw a grać można od 2 do 4 osób. Zabawa polega na odwzorowaniu zamówienia wg karty i zrobienie to jako pierwszym. Żeby nie było zbyt łatwo, kulek nie można dotykać rękoma ! Gdy Ci spadnie możesz podnieść ją tylko za pomocą dwóch wafli, nie inaczej :)  Kto wykona zadanie przed innymi, zadowoli klientów i otrzyma kartę na własność. Zwycięzcą całej rozgrywki jest ten lodziarz, który zbierze jako pierwszy 5 kart .

Czy oby na pewno jest to takie proste jak się wydaję ? Przyznam szczerze, że mojemu 5 latkowi często gałki "uciekały" a on ćwiczył swoją cierpliwość. My początkowo nie graliśmy na czas, ćwiczyliśmy jakość. Jak wiadomo ćwiczenia czynią mistrza i teraz nie raz potrafi mnie zaskoczyć w swoim sprycie i szybkości.
Plastikowe wafelki, gumowe piłeczki- wykonanie zasługuje na pochwałę. Wraz z młodszym dzieckiem jak już wspomniałam układamy wg kolorów- wafel- gałka ( takie same) lub odwzorowujemy wg kart bez określonego czasu na wykonanie zadania. Stasiowi również zabawa przy z tą grą bardzo się spodobała.
Idealna gra, którą polecam do wspólnego spędzania czasu z rodziną podczas długich, chłodnych zimowych ( i nie tylko) wieczorów. Kto powiedział, że lody świetne są tylko latem ? Teraz możecie je tworzyć we własnym domu kiedy tylko chcecie :) To wyjątkowa gra w której szybkość i precyzja ruchów idzie w parze z logicznym myśleniem i wyobrażeniem przestrzennym.
Tą grę możecie zamówić tu -->> Kraina lodów REBEL

2 komentarze:

  1. Gdzieś już kiedyś widziałam tą grę i kolejny raz stwierdzam że wydaje się naprawdę fajna...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. polecam ! moje dzieci bawią się nie tylko wg instrukcji :) serwują lody całe dnie ;p

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger