Strażak Lulek- poczytaj ze mną

Chciałabym Wam przedstawić jedną z książek serii poczytaj ze mną wydawnictwa Egmont - Strażak Lulek. Książka ta dostarczyła nam sporo wrażeń i pozwoliła wyciągnąć ważne dla wszystkich wnioski. Tu głównymi bohaterami są nie tylko ludzie ale i zwierzęta. Chomik ratuje dziewczynkę przed najgorszym.. W jaki sposób może zrobić to tak małe zwierzątko ?


 Edytka wraz z rodzicami przeprowadza się do nowego domu. Dziewczynce ciężko jest zaakceptować zmianę więc dorośli dają jej chomiczka, który wiele w jej życie wnosi i pomaga uporać się z rzeczywistością- stają się niemal przyjaciółmi. Śnieżynka, bo tak na imię małemu chomiczkowi jest dość niesfornym bohaterem, który lubi wymykać się i uciekać wprost do sąsiada, którym jest strażak Lulek. Jak się później okazuję, nie bez powodu wybiega właśnie tam. Z czasem chomiczek okazuje się również bohaterem, który pomaga w uratowaniu dziewczynki. 

Strażak Lulek wydawnictwa Egmont to pełna przygód książka, która świetnie sprawdzi się jako pozycja do wspólnego czytania przed snem jak i do przybliżenia dziecku zawodu strażaka. Pozycja zawiera sceny zarówno wesołe, przerażające, momentami smutne lecz jak to zazwyczaj w powieściach dla dzieci bywa, kończy się happy endem. 

Atutem wg mnie jest to, że nie jest pisana długim ciągiem a podzielona została na krótkie opowiadanka łączące się w całość. Z młodszymi dziećmi w razie braku możliwości skupienia na dłuższym czytaniu można przerwać i bez problemu powrócić w każdej chwili od nowego podrozdziału. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger