Wyspa smoków- gra, w której liczy się wspólny cel

Grę, którą dzisiaj chcę Wam pokazać zdecydowanie najbardziej przypadła do gustu mojemu 5 latkowi. Ośmielę się nawet o stwierdzenie, że jest to jedna z lepszych kooperacyjnych gier o ile nie najlepsza w naszym domu. Zapraszam Was na krótką wyprawę na WYSPĘ SMOKÓW.


ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA :


•Plansza

• 4 drewniane pionki

• 5 kafelków smoków

• 9 kafelków zamku

• Drewniana kostka

• Instrukcja

Czym właściwie są gry kooperacyjne ? Zasada tu jest jedna- gracie osobnymi pionkami a jednak macie wspólny cel- odbudować zamek zanim smoki zablokują Wam całkowicie przejście. Razem możecie wygrać i równie dobrze ponieść klęskę. Świetna propozycja dla dzieci, które nie do końca potrafią godzić się z przegraną. Tu liczy się współpraca i gdy kogoś z nas zły potworek zepchnie do zaczarowanego lasu możemy potrzebować pomocy innego gracza by z niego wyjść.Bardzo ciekawe wykonanie zaskoczyło mnie od razu po otwarciu pudełka- drewniana kostka, drewniane, dość duże pionki, kafelki do odbudowy zamku w formie puzzli i trwała plansza to absolutny atut gry. Dodatkowo znajdziecie żetony, które przypominają Wam jakim kolorem gracza jesteście ( tak w razie gdybyście zapomnieli). 
Na kostkach poza standardowymi oczkami, pokazującymi nam o ile pól mamy się przesuwać znajdziecie słoneczko- oznacza ono, że możecie albo wyciągnąć kogoś z graczy z zaczarowanego lasu albo można przesunąć się o wybraną przez siebie liczbę oczek ( od 1 do 5) i smoka- który informuje nas, że czas na przesunięcie jednego z potworków o jedno pole do przodu. Żeby było ciekawiej, można przesuwać tylko jednego smoka do momentu, aż dojdzie do określonego miejsca na planszy, po czym można ruszyć drugiego. Te nie przyjemne dla nas stworki przesuwamy w kierunku przeciwnym do ruchów graczy.

W między czasie cały czas mamy na uwadze ułożenie zamku z rozsypanych na planszy elementów. Każdy z graczy podczas jednego okrążenia może przenosić tylko jeden element więc zdecydowanie trzeba tu myśleć grupowo, by odbudować budowlę jak najszybciej.

Do zaczarowanego lasu chowacie się, gdy traficie na smoka- nie zjada Was a zmusza do ukrycia. Z chwilą gdy kolejne smoki wychodzą ze swojej kryjówki na planszę zabawa robi się coraz bardziej emocjonująca. Więcej przeszkód- częstsze wizyty w zaczarowanym lesie a to oznacza, że trudniej jest z niego wyjść i przenieść kolejne puzzle w określone miejsce.  


Gra może zakończyć się na dwa sposoby:
- pierwszy gdy odbudujecie zamek z 9 elementów zanim smoki zablokują Wam drogę do celu- WYGRYWACIE
- drugi- gdy piąty smok pojawi się na planszy blokuje Wam możliwość przejścia i niestety cała rozgrywka okazuje się wspólną PORAŻKĄ.

Gra WYSPA SMOKÓW firmy Granna przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia i zajmuje średnio 25 minut rozgrywki. Nam zaimponowała swoją prostotą a zarazem ciekawą formą rodzinnej rozrywki. 


1 komentarz:

  1. Mam tą grę od ponad miesiąca i muszę powiedzieć, że bardzo spodobała się mojemu Adamkowi :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger