Biedronki kreatywnie z odrobiną prostej matematyki

Dziś dodajemy sobie trochę ciepłych dni tworząc biedronki. Do lata jeszcze trochę a my przy chorobach bardzo o nim marzymy więc postanowiliśmy trochę je sobie przybliżyć w naszym własnym domu :)


Potrzebowaliśmy : 

- zeszyt papierów kolorowych
- klej
-nożyczki
- wytłaczanki po jajkach
- oczka kreatywne ( można zrobić z papieru kolorowego)
-farbyNa pierwszy rzut postanowiłam zrobić coś z młodszym gdy starszy w szkole :) Prosta rzecz a jakże uszczęśliwia dziecko :) Przy mojej pomocy powstały dwie małe biedronki z wytłaczanek po jajach :)
Gdy wrócił Franio zrobiliśmy postawiłam poprzeczkę nieco wyżej :) Tu również troszkę musiałam pomóc choć zawsze staram się, by dziecko robiło jak najwięcej samodzielnie. 
  

I na koniec trochę prostej matematyki. Mój maluch poznał już graficzny zapis wszystkich cyfr jednak nie miał jeszcze do czynienia z dodawaniem. Dziś przekonałam się, że to już czas na wprowadzanie działań bo świetnie sobie z nimi radził na przykładach biedronek :) Nauka poprzez zabawę przede wszystkim ! :)

Układanie i wyklejanie- ćwiczenie motoryki małej to cały czas dla nas ważna umiejętność do ćwiczenia.Matematyka z biedronkami --> POBIERZ

1 komentarz:

  1. świetne jak zawsze pomysły:)mamy biedronke z wytłaczanki a ta druga jaka fajna :))

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger