Pytaki-niezwykła gra rodzinna

Dziś o grze, która nie jest ani  planszówką, ani karcianką, ani nawet quizem. Na czym zatem polega rozgrywka ? Przede wszystkim na poznaniu siebie na wzajem ! Często wydaje nam się, że o swoich bliskich wiemy już wszystko. Czy oby na pewno ? My w naszej rodzinie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych szczegółów a wspólne spędzone wieczory na grze PYTAKI  z pewnością zapadną nam na długo w pamięci. 


W pudełku znajdziecie :

-96 pytaków
- kostka uczuć, kostka z oczkami
- 6 kart uczuć
- zapamiętnik, ołówek
- pionek
- woreczek
-instrukcja


W tą grę można grać na kilka sposobów. Jeden z nich i pierwszy, w który my zagraliśmy jest taki, że wszystkie żetony wrzucamy do woreczka i losujemy kolejno zaczynając od najmłodszego gracza. Każda osoba odpowiada na wylosowane przez siebie pytanie bądź wykonuję określone zadanie. Niektóre pytaki zawierają polecenie " rzuć kostką uczuć"- wówczas gracz rzuca kostką i wykonuje dalsze polecenie zawarte w pytaku. Jeśli jego zadaniem jest nazwanie uczucia jakie wyraża wyrzucona buźka na kostce może je nazwać sam lub skorzystać z podpowiedzi. Znajdują się one na kartach uczuć i w instrukcji. Każdej buźce na kostce odpowiada grupa uczuć wypisana na odpowiedniej karcie. 

Zdarza się, że pytania dotyczą innych graczy wówczas Ci weryfikują odpowiedzi.
Gra toczy się tak długo ile macie na to ochotę co bardzo mi się podoba. Można grać podczas rodzinnej imprezy i równi dobrze można toczyć krótkie rozgrywki przed snem. 

Drugim wariantem, równie ciekawym jest ułożenie pytaków w kwadrat, ślimaka, długiego węża itp ( wg uznania) i rzucanie kostką na przemiennie wg ruchu zegara. Każdy po kolei wykonuje ruch pionka, odwraca kartę, zostawia ją odwróconą na stałe i odpowiada na to co zapisane na krążku. Jako, że jest to wspólna, rodzinna gra, pionek jest jeden, również wspólny. Tu gra kończy się, gdy wszystkie żetony zostaną odsłonięte.
Na dołączonym do zestawu zapamiętniku możecie zapisać ważne wg Was odpowiedzi np. o czym marzysz? Jak spędzisz najbliższy weekend itp. Być może jeszcze z niego skorzystacie ?:)


Warunkiem gry jest to, że graczami musi być jedna rodzina- bliższa lub dalsza. Czym więcej osób tym ciekawiej :) Gra dedykowana jest dla osób od 4 roku życia, które potrafią budować zdania, chcą mówić o tym co ich dotyczy, rozmawiać o uczuciach i najbliższym otoczeniu. Pytaki gwarantują niezapomniane emocję i świetną zabawę :) 

Minusem gry jest z pewnością to, że pytania po jakimś czasie zaczną się powtarzać i może się znudzić.

Plusów można wymienić zdecydowanie więcej np:
- budowanie coraz to lepszych relacji rodzinnych 
- ćwiczymy wspólną komunikację między sobą, rozumienie się na wzajem, słuchanie
- rozwijamy u dziecka mowę swobodną, uczymy rozmawiania na tematy związane z marzeniami, uczuciami, upodobaniami
- dowiadujemy się o sobie na wzajem zdecydowanie więcej niż wydaje nam się, że wiemy
- uczymy się cierpliwości
- poznajemy grę inną niż do tej pory
- gra może połączyć relację międzypokoleniowe2 komentarze:

  1. A trochę z innej beczki. Impreza dla firmy w Krakowie, na takich zasadach - https://www.shootingcracow.com/oferta/dla-firm/
    Czy warto? Ewentualnie jakie inne miejscówki polecacie?

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger