Basia- najnowsze przygody

O Basi pisałam już nie jednokrotnie. Uważam, że każdy rodzic, który ma poczucie humoru powinien choć raz przeczytać ze swoim dzieckiem choćby jedną z dostępnych książek tej serii a uwierzcie, wydawnictwo Egmont wydało ich tyle, że jest w czym wybierać. We wszystkich głównymi bohaterami są jak sam tytuł wskazuje wskazuje Basia- 5 letnia dziewczynka z mnóstwem pomysłów i pytań oraz jej rodzina: starszy brat Antek, młodszy Franek, mama i tata. Dziś chciałabym Wam pokazać trzy najnowsze, które zostały wydane z początkiem kwietnia tego roku.


To jedna z tych książek, która swoim humorystycznym tonem wywołała wiele radości w naszym domu. Ciekawy przepis na kotlety z błota, definicja bałaganu i ogólne spojrzenie na otaczający świat oczami przedszkolaka wprawia w niesamowicie przyjemny nastrój podczas wspólnego czytania. Ta książka to wyjątkowa w swoim rodzaju encyklopedia gdzie wszystkie hasła i tym samym strony po kolei posegregowane są alfabetycznie. Z łatwością traficie na stronę o deszczu, katarze, emocjach, gotowaniu, humorze itp. Wszystko jak już wspomniałam wyjaśnione prostym językiem dziecka. Chcecie trochę kreatywności ? Tu również ją znajdziecie- przepis na zrobienie kasku w 5 wydaniach, piernikowego potwora przez Basię są wykonane w sposób jaki na pewno nie przyszłoby Wam do głowy ( prędzej wymyśliłyby to Wasze dzieci).  
BASIA I TABLET 

W domu Basi pojawił się nowy sprzęt elektroniczny, który wprowadził niezłe zamieszanie. Tableta, którego dostał Janek od kuzyna dzieci zabierają na wycieczkę nad morze, jednak już od samego początku ten przedmiot wywołuje niezłą kłótnie wśród rodzeństwa. Mama ma dość ! Opowiada dzieciom, że bardzo łatwo się od internetu, gier uzależnić i wcale nie jest to dobre dla zdrowia i rodzinnych relacji. Na całe szczęście długa rozmowa o nałogu dała rezultaty i dzieci zrozumiały, że z takich urządzeń jak tablet trzeba korzystać z głową. Najważniejsze jest nie zatracić zdrowego rozsądku i cieszyć się chwilami spędzonymi z innymi ludźmi a nie z rzeczami. 
BASIA I LULA

To już czwarta książka z serii Basia i przyjaciele, w której tym razem poznajemy kuzynkę Basi Alicję, zwaną Lulą. Dziewczynki razem chodzą na naukę tańca a dziś czeka je występ przed dużą publicznością, Ich brzuchy pozaciskane od nerwów nie współgrają z rozumem. Obie nie bardzo rozumieją co się z nimi dzieję, denerwują się tak mocno, że aż robi się im nie dobrze a w głowach kotłują się myśli i pojawiają się pytania czy zdołają zachwycić publiczność i rodziców? Czy będzie to miało wpływ na ich występ ? A może strach ma tylko wielkie oczy i w rzeczywistości wszystko wyjdzie im lepiej niż zaplanowała nauczycielka Patrycja ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger