Buntalki- fantazja połączona z rzeczywistością widzianą oczami dziecka

Poznajcie małego Eryka- duszka z leśnego świata. Jego dom znajduje się w starym dębie a przedszkole w muchomorze. Buntalki to książka, która świetnie łączy fantazję z rzeczywistością.  Uwielbiamy z dziećmi poznawać krótkie historie, które opowiedziane są z punktu widzenia dziecka- tak właśnie pisana jest ta książka.


 Ważne sprawy, nie zawsze są przez przedszkolaki i dzieci szkolne rozumiane w sposób, jaki wytłumaczą im to dorośli. Co innego gdy przedstawi to ich rówieśnik swoim prostym, często banalnym słownictwem.

Buntalek ma 5 lat i poza chodzeniem do przedszkola pomaga rodzicom dbać o las, bawi się z innymi tak jak każda z naszych pociech w rzeczywistości. On nie lubi nudy. Chciałby zabierać tęczę do domu, zwiedzać odwrócony świat po drugiej stronie kałuży i fruwać latającym dywanem. W krótkich historyjkach dowiaduje się dlaczego nie ładnie jest pokazywać język, że czasu nie da się rozciągnąć i czasem trzeba się trochę bardziej pospieszyć by się nie spóźnić a nawet dowiaduje się, że mamusia też czasem choruje i trzeba się nią zaopiekować. Uważam, że to bardzo mądra książeczka dla wirujących w świecie fantazji 4-5-6 latków, którzy mimo tego, że bohaterowie są leśnymi duszkami, że świat wygląda nieco inaczej wiele mogą się nauczyć i przemyśleć po przeczytaniu każdego z opowiadań. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger