Kości obfitości- szybka, sprytna rozgrywka dla dzieci w wieku szkolnym

Kości obfitości to gra, która jak sama nazwa wskazuję polega na rzucaniu kostkami. Reprezentują one warzywa w ogródku,  w którym trzeba zaznaczać pewne dość istotne elementy ale o tum za moment.  W tej rozgrywce poradzą sobie dzieci od 7 lat w zwyż. W związku z tym, że zasady są dość rozlegle opisane moje dziecko nie dotrwało do połowy choć bardzo go intrygują kolorowe sześciany. Jestem pewna, że będzie nimi zachwycony za jakiś czas ale póki co gra będzie czekać na odpowiedni moment na półce. 

Jak widzicie w porównaniu z kwiatkiem same pudełko jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu można ją zabrać ze sobą np w podróż i grać gdy tylko najdzie Was ochota np w hotelowych pokojach, pod namiotem czy na wizycie u kuzynostwa. Zabawcie się w farmerów, sadźcie rysując, cieszcie się wspólnie spędzanymi chwilami !


W pudełku znajdziecie:
- 4 ołówki
- 2 dość grube notesiki zawierające po 100 arkuszy każdy
- znacznik świnki ( pierwszego gracza)
- 9 kostek

Kolory kostek mają znaczenie :
zielone to kapusta
pomarańczowe - marchewka
czerwone - pomidor

Grę rozpoczyna osoba, która ma przed sobą znacznik świnki (przy każdej rundzie znacznik przechodzi na inną osobę). Gracz rzuca wszystkimi kostkami po czym każdy z graczy ( po kolei wg wskazówek zegara) może wybrać sobie kolor kostki odkładając ją na swoją stronę. Wyznaczona liczba oczek na wybranej przez siebie kostce oznacza, w którym miejscu na swojej karcie macie narysowac dane warzywo np. wybrałam pomarańczową kostkę z liczbą oczek 3 więc rysuję marchewkę na swojej grządce odpowiadającą cyfrze 3 . W kolejnej kolejce wybrać można warzywo (kostkę) tylko taką, która będzie przylegać prostopadle do wypełnionej już grządki . Jeśli żadna z kości nie będzie Wam pasowała karmicie nią świnkę i zaznaczacie to na dole karty. Gdy zaznaczycie wszystkie karmienia a jest ich 6 możecie skorzystać z dodatkowej zdolności świnki - podnieść lub obniżyć wartość kości o jeden w dół lub do góry. Całość polega na tym, by bacznie obserwować zmieniające się wartości liczbowe gdyż zależy nam na jak najszybszych i najbardziej obfitych zbiorach.To tylko kawałek instrukcji, która jest dość rozległa i trzeba ją przeczytać od a do z aby ją zrozumieć ( instrukcja do pobrania). Jeśli nie macie ochoty czytać polecam serdecznie obejrzeć filmik z videorecenzją jednego z youtuberów, który w świetny i bardzo zrozumiały sposób pokazuje krok po kroku na czym polega cała rozgrywka. 


Ta gra to świetna alternatywa dla dzieci w wieku szkolnym, które uwielbiają wyzwania i ciekawą rozgrywkę z rodzicami czy przyjaciółmi. Ta Gra to nowość na polskim rynku, która jest wyznacznikiem znanej i wysoko ocenianej za oceanem Harvest Dice . W naszym kraju premiera przypadła na marzec 2018 i możecie ją zakupić tu :

1 komentarz:

  1. Gra jest naprawdę bardzo przyjemna i mamy wiele zabawy przy niej grając w nią całą rodzinką! Pozycja godna polecenia :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger