Kucharz- gra planszowa dla małych kucharzy

Chłodne popołudnia czy po prostu chęć wieczornego odpoczynku od całodziennego przebywania na ogrodzie to czas na planszówki. W naszym domu jak któraś wpadnie w oko Frankowi to chce grać w nią niemal non stop. Tej, którą mam ochotę Wam dziś pokazać nawet nie chowam na półkę bo od czasu kiedy ją otrzymaliśmy nie ma opcji by nie zagrać choćby w jeden z trzech wariantów każdego dnia. Mój syn uwielbia pomagać mi podczas gotowania i być może to też miało wpływ na to, że tak chwyciła go ta pozycja za serce :)

W grze KUCHARZ wydawnictwa Zielona Sowa znajdziecie trzy bardzo różniące się od siebie warianty gry. W pierwszej cała zabawa polega na tym, że przesuwacie swoje pionki wg wyrzuconej liczby oczek do przodu i chcecie jak najszybciej dotrzeć do mety. Po drodze jednak czekają na Was niespodzianki na polach z numerkami. By je odkryć musicie posłużyć się instrukcją, gdyż każdy numerek oznacza zupełnie co innego . Szczęście bywa zmienne- raz możesz trafiać na same pozytywne czynności a raz spotkają Cię nie miłe sytuacje, przez które będziesz musiał się znacząco cofnąć lub przeczekać np 2 kolejki. Komu uda się dotrzeć do mety jako pierwszemu ?

Po drugiej stronie planszy czeka kolejna, trochę trudniejsza wersja gry związanej z gotowaniem.  By rozpocząć grę każdemu z graczowi trzeba rozdać losowo wybrane 3 karty z przepisami oraz musicie również ułożyć odpowiednio żetony z produktami np. te z owocami i warzywami rozkładamy tam gdzie są narysowane owoce i warzywa, jajka, mleko, jogurty itp- na stoisku z nabiałem i jajami itp. itd. 

W grze chodzi o to, by jak najszybciej zebrać wszystkie produkty potrzebne do stworzenia dań ze swoich kart. W każdej turze gracz rzuca kostką i przesuwa pionek o tyle pól ile oczek na niej wypadło. Kolor pola, na którym staje informuje, należący do jakiej grupy produkt można wybrać np. niebieskie pole- nabiał  jaja, żółte- produkty zbożowe, różowe- mięso itp.  Gdy uda nam się zebrać wszystkie produkty z jednej karty bądź staniemy na polu z czapką kucharską otrzymujemy w bonusie wybrany przez nas produkt. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza zbierze wszystko do swoich 3 kart. Ostatni wariant gry to "gra w pamięć". Losujemy karty zaginionych skłądników po czym szukamy wymienionych żetonów, które pasują do przepisów. Żetony są rozłożone na stole obrazkiem do dołu. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsze zbierze swoje składniki wyznaczone na karcie, którą posiada. 

Autor: Katarzyna Szumska
Data wydania: 2018 
EAN: 5901761118803
Format: 260x225x50 
Oprawa: pudełko 
Ilustrator: Małgorzata Detner
Wiek czytelnika: 4-5 lat 
Seria: ZAWODY - GRA

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger