Muminki i powrót do wspomnień

Jestem przekonana, że większość obecnych rodziców, którzy tu do nas zaglądają znają Muminki z ekranów telewizorów ze swoich dziecięcych lat. Pamiętam czasy, gdy potrafiłam całymi dniami czekać, aż nadejdzie wieczorynka a w niej pół godziny przygód tych jakże przyjaznych bohaterów. Powrócić do dzieciństwa czytając znane nam historię własnym pociechom to cudowne przeżycie. Wydawnictwo Egmont zadbało o to, byśmy łączyli pokolenia takimi jak te powieściami. 

Rodzina muminków i ich przyjaciele, tacy jak Włóczykij, Ryjek, Paszczak czy Mała Mi, to zachwycający bohaterowie, których stworzyła jedna z najbardziej znanych pisarek dla dzieci – Tove Jansson. Autorka serii wielu pełnych humoru i magii opowieści oczarowuje dzieci i dorosłych od wielu lat.
Nasz bohater budzi się bardzo podekscytowany dniem, który go dziś czeka. Dlaczego ? Są jego urodziny. Jest przekonany, że będzie to najpiękniejszy dzień w jego życiu. Doznaje ogromnego zawodu, na jego twarzy pojawia się smutek a nawet łzy gdy okazuje się, że wszyscy o tak ważnym dla niego święcie zapomnieli. Nagle nikt nie ma czasu na zabawę, nikt nie składa mu życzeń. Co się dzieję ? Muminek nie wie, że organizują przyjęcie niespodziankę :)Któż z nas nie lubi podróży ? Macie jeszcze pamiątki z wycieczek szkolnych ? Pamiętacie, gdy kupowało się figurki, wisiorki, magnesy i wręczało się po powrocie rodzicom ? A może tak jak tata Muminka macie gdzieś na strychu pudło ze zdobyczami z różnych zakątków świata bądź muszle, kamienie z ostatnich wakacji ?

Nasz bohater również chciał mieć coś nadzwyczajnego a najlepiej szumiącą muszlę, która wygrywa pieśń oceanu tylko dla temu, kto ją znalazł. Włóczykij, Muminek, Panna Migotka oraz ryjek wyruszają na poszukiwania w stronę samotnej wyspy. Sytuacja staje się dość skomplikowana gdy na niebie pojawia się burza. Czy wrócą do domu cali i zdrowi? Co ze zdobyczą ?


Niniejsza książeczka na podstawie oryginalnych opowiadań Tove Jansson została przystosowana dla najmłodszych czytelników – proste teksty i towarzyszące im kolorowe piękne ilustracje powodują, że ta pełna ciepła historia nabiera jeszcze więcej blasku!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger