O wilku, który... - niezwykły zwierz, w niezwykłych przygodach

Był sobie wilk. Duży, groźny... Eeee... Nie zupełnie :) To Wilk, którego nie spotkacie w Waszych lasach. Ten też ma swój dom wśród drzew ale jako niezwykły zwierz uwielbia niezwykłe przygody i ma mnóstwo przyjaciół, którzy stoją za nim murem. Jego nie musicie się bać. Był na Marsie i w amazońskiej dżungli, grywa w piłkę, piecze wyborną szarlotkę, a na dobranoc czyta zającowi historie o dzielnych rycerzach. Ciekawie co ?

Książki, które chcę Wam dziś pokazać można odebrać na wieloraki sposób. Można stwierdzić, że nasz bohater bywa knąbrny, nie przewidywalny i miewa swoje humory. Ale któż z nas ich nie miewa ? Bardzo lubimy te krótkie opowiadanka, które zawsze dobrze się kończą. 
Każdy z nas miewa czasem humory. Wydaje mi się, że wilk przebija jednak nas wszystkich. Uśmiecha się, rozmawia z drzewami a za chwilę wybucha złością i jest wściekły na cały otaczający go świat. On sam nie zauważa większego problemu za to przyjaciołom zaczęło to dość mocno przeszkadzać. Są do tego stopnia zaniepokojeni zachowaniami kolegi, że postanawiają mu pomóc za wszelką cenę. Co może mu pomóc odzyskać wewnętrzną harmonię i spokój? Gimnastyka, węglowodany, architektura? Uważam, że ta pozycja jest idealną pomocą do wspólnej rozmowy na temat emocji zwłaszcza, gdy dziecko nie rozumie, jak taka dysharmonia emocjonalna może przeszkadzać innym. Wilk jak każdy wilk jest głodomorem i to nie małym. Wspomniałam Wam na wstępie, że nasz bohater jest bardzo nietypowy prawda? On pożera... książki. Uwielbia smak papieru, chętnie sięga po te mniejsze, większe egzemplarze, słowniki, bajki, powieści. Nie ma różnicy o czym w nich piszą, czy są z obrazkami czy nie, on po prostu nie może się powstrzymać przed smakiem, który wręcz kocha. Tu również z pomocą przychodzą przyjaciele, którzy nie mogą patrzeć na marnowanie papieru. Za wszelką cenę próbują przekonać kolegę, że warto przeczytać choć jedną książkę, zanim się ją zniszczy. Czy naszemu głównemu bohaterowi uda się zmienić podejście w tej kwestii ? Odpowiem Wam, że stanie się to diametralnie jednak nie opiszę całości. Sami musicie przekonać się jak do tego doszło.   
Obie książki będziecie mogli kupić już 17go maja. Warto do nich zajrzeć :) Po więcej przygód Wilka zapraszam tu --> http://www.adamada.pl/przygody-wilka.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger