Paw co ogon miał z przyjaźni

Był sobie pewien Paw. Ogon miał najpiękniejszy, najbarwniejszy i najbardziej okazały ze wszystkich zwierząt na świecie. Wszyscy go podziwiali..Do czasu... 

Pewnego dnia Paw zgubił ogon. Doszło to do uszu gburowatego Szpaka, który zaczął wyśmiewać się z kolegi. Cóż on biedny miał zrobić ? Bardzo zesmutniał. Wtem na pomoc przyszły mu bardziej przyjaźnie nastawione ptaki : Sowa, Kruk, Gęś, Dzięcioł, Bocian,Zimorodka, dwa Żurawie i jeszcze kilka innych ptaków. W jaki sposób mu pomogli ? Każdy z przyjaciół dał mu cząstkę siebie. Wsparli go i podarowali piórku ze swoich upierzeń.  Ty też możesz mu pomóc.. W jaki sposób ? Zobacz dalej :)


Ta książka poza tym, że możecie ją wspólnie poczytać rozwija kreatywnie. Na końcu książki znajdziecie piórka do wycięcia- dla młodszych dzieci już wypełnione różnymi wzorami a dla starszych takie, które sami mogą zaprojektować i poprzyklejać ptakowi w środku książki :) 
Cała wierszowana pozycja pokazuje nam jak ogromną siłę ma przyjaźń ! Warto mieć obok siebie takich ludzi, którzy pocieszą i na których zawsze można liczyć w potrzebie . To kolejna książka Pana Poety, jednego z największych bajkopisarzy dla dzieci w naszym kraju z bardzo ważnym przesłaniem i przepięknymi ilustracjami, przyciągającymi wzrok zarówno młodszych jak i starszych czytelników. Nam bardzo przypadła do gustu tak jak poprzednie tytuły tej serii :)

Autor: Pan Poeta
Ilustracje: Joanna Młynarczyk
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 12.04.2018
Oprawa: sztywna
Ilość stron: 40
Wiek dziecka: od 3 lat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger