Super Wings i nie tylko - książki aktywnościowe dla najmłodszych

Dziś trochę o książkach od wydawnictwa Ameet, które bardzo wspierają rozwój mojego 3 latka. Tu jest wszystko czego szukałam- niezbyt trudne zadania dobrane do 3/4 latków, z ulubionymi bohaterami, wspierające motorykę małą, wyobraźnię, skupienie i edukację jednocześnie. By pokolorować obrazek jak należy, przykleić naklejki w odpowiednich miejscach, policzyć choćby do 5- potrzeba koncentracji a u nas bywa z tym różnie. Na kolorowych stronach pojawiają się bohaterzy znani z bajki telewizyjnej wówczas nauka od razu jest jakby łatwiejsza. Mało tego, dzięki tym książką moje dziecko zaczęło kolorować! Ba.. On to pokochał :) W końcu doczekałam się dnia, gdy kredki będą chętnie przez niego brane w ręce i choć trochę będzie starał się kolorować wg wzoru. Do odpowiedniego trzymania, idealnego odwzorowywania jest nam bardzo daleko ale by coś osiągnąć trzeba ćwiczyć i my nowe umiejętności staramy się wprowadzać w życie każdego dnia. Jeśli macie w domu fanów samolotów, musicie zobaczyć te pozycję ! Zaczynamy :)Super Wings Nauka na OKRĄGŁO to świetnie dopasowane zadania dla 3 latków, które z wielką przyjemnością poznają cyfry od 1 do 5, podstawowe kształty i kolory. Naklejki, kredki i pobudzenie wyobraźni i kreatywności u malucha to coś co do mnie przemawia w 100%.  Na końcu tej pozycji znajdziecie aż 9 quizów obrazkowych, które dziecko z przyjemnością rozwiąże po zrealizowaniu wszystkich zadań po kolei :) 

Przyznam szczerze, że długo szukałam takiej pozycji. Duże kropki, kolory informujące o tym jaki kolor dobrać, cyfry tylko od 1 do 10 ( zazwyczaj jest dużo większy zakres), zmazywalne strony a tym samym pozycja do wielokrotnego użytku. Przy Franiu, gdy on uczył się cyfry, chciałam by ćwiczył rękę rysując po śladach, łączył jak tu punkty nie mogłam znaleźć niczego co by nas zadowoliło w 100%. Chwała twórcy za tą książkę ! Jest rewelacyjna! Będę wielokrotnie do niej wracać ze Stasiem. Maluch może tu przyswajać nie tylko wygląd graficzny cyfr ale również poznawać ich kolejność i tworzyć z dumą obrazki, których pewnie sam nie byłby w stanie jeszcze narysować. Myślę, że 3/4 latki mogą być zachwycone :)

Dzięki tej kolorowance moje dziecko pokochało kolorowanie ! Cóż tu więcej mówić? Wyszukuje naklejki i stara się dobierać kolory wg podanego wzoru. Uwielbiamy ją :)
Wydawnictwo Ameet ma nie tylko ciekawe pozycje aktywnościowe dla najmłodszych. Miki i raźni rajdowcy to ogrom naklejek, ciekawych przemian, niespodzianek i dopasowywanie dla nieco starszych przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Co ciekawe naklejki są tu wielokrotnego użytku więc dziecko może nadawać własny charakter zabawie- raz auta bohaterów ze znanej bajki Disney Junior może być w jednym, raz w drugim kolorze. Raz donald może być nieco znudzony a raz wybuchowo rozpalony od ostrych przekąsek. Tu wszystko może zmieniać się diametralnie !Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger