Bliżej przedszkola - niezastąpiona pomoc dla nauczycieli

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Bliżej Przedszkola (KLIK!) miałam okazję przyjrzeć się bliżej magazynowi, który jest bardzo popularny w placówkach edukacyjnych – wśród nauczycieli najmłodszych pociech. Osobiście jako pracownik wczesnej edukacji pomimo tego, że z powodu choroby Stasia obecnie muszę pozostać w domu, chciałabym być na bieżąco z nowinkami w oświacie. Z ogromną przyjemnością przeglądałam ich ofertę i pomoce, które do mnie trafiły, i chcę się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami na ich temat.

Magazyn, który otrzymałam, jest miesięcznikiem, który otrzymujecie zamawiając prenumeratę (KLIK!). Macie do wyboru dwie opcje:

PRENUMERATĘ STANDARD - miesięcznik ze scenariuszami i artykułami, 5 plakatów tematycznych, 15 kodów umożliwiających pobranie materiałów ze strony internetowej;

PRENUMERATĘ PLUS - tu znajdziecie to, co opisałam powyżej, plus dodatkowe 15 kodów (a więc łącznie 30) oraz 60 foliowanych kart A4 z fotografiami i ilustracjami skorelowanymi z treścią danego numeru. Ta druga opcja jest idealna dla tych, którzy pragną znacznie skrócić sobie czas przygotowań do zajęć, a przy okazji urozmaicić ich treść wspomagając się tematycznymi fotografiami i ilustracjami związanymi z danym tematem.

Scenariusze zajęć podzielone są ze względu na wiek: dla dzieci młodszych i dla dzieci
starszych. Opracowywane są przez doświadczonych nauczycieli-praktyków. Treści oferowane w miesięczniku uwzględniają najnowsze trendy w edukacji przedszkolnej w Polsce i na świecie.

Wydawnictwo Bliżej Przedszkola to nie tylko miesięcznik. Posiadają również swoją księgarnię internetową (KLIK!), w której znajdziecie między innymi bajki edukacyjne, scenariusze uroczystości, poradniki i płyty CD (z piosenkami różnego typu: dosłuchania, do zabawy, do zajęć dydaktycznych, do rozwijania umiejętności społecznych itp.) Wybrane pozycje pokażę Wam w kolejnym poście.

Jeśli jesteście nauczycielem, który dodatkowo prowadzi zajęcia z języka angielskiego to tu również znajdziecie idealne pomoce dla Waszej pracy. Duże, kolorowe, proste a zarazem przejrzyste plansze A3 przyciągają uwagę i pozwalają zdecydowanie łatwiej opanować dany materiał. Te plansze można również użyć do zabawy np. w segregowanie kolorowych nakrętek: wy mówicie kolor a dane dziecko musi nałożyć odpowiednią nakrętkę na plamę na planszy. Ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia. Ja będę na nich pracowała nie tylko z 6 ale i 3 letnim synem co pewnie pokażę Wam na naszym profilu na fb, więc obserwujcie :) Opowiadanie o pogodzie, o rodzinie, o uczuciach czy przeciwieństwach również zobrazowane będą łatwiej zachodziły w pamięć gdyż jak wiadomo duża część społeczeństwa jest wzrokowcami. Mi samej zawsze łatwiej było zapamiętać to co widziałam :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger