Patyczaki, Figuraki gry dla młodszych przedszkolaków

Czas na propozycję dla najmłodszych przedszkolaków. Z doświadczenia wiem, że nie łatwo znaleźć gry dla 3-4 latków, które pobudzą wyobraźnię, kreatywność, będą wspierały koncentrację i nauczą zdrowej konkurencji jednocześnie. Te, które chcę Wam pokazać w tym poście są dość uniwersalne bo możecie się z nimi bawić zarówno w pojedynkę jak i w 2 ( patyczaki) i 4 ( figuraki). Możecie tu też wymyślać swoje propozycje rozgrywek.


PATYCZAKI to kolorowe, plastikowe, twarde patyczki z wieloma wariantami zabawy uruchamiające proces syntezy i analizy. Możecie układać wspólnie z dzieckiem wieże, możecie używać ich jako liczmany czy tworzyć szeregi, które maluchy mają za zadanie odtworzyć. Możecie je odrysowywać, segregować wg kolorów i układać obrazki wg instrukcji: dla mniejszych dzieci polecam układanie na planszy, dla starszych pod planszą niczym układankę lewo- półkulową.  Jeśli już o wzorach mowa to chciałabym wspomnieć, że w pudełku znajdziecie 3 poziomy trudności do odwzorowywania: różowy najłatwiejszy, niebieski- średni i żółty- najtrudniejszy. 


Zawartość pudełka:
48 patyczków w czterech kolorach
8 dwustronnych plansz z wzorami do układania
instrukcjaOdtwórz wzór :


Co będzie następne?


Kto ułoży wyższą wieżę ? 


Powyższe propozycje to tylko kilka pomysłów, jakie możecie wykorzystać podczas zabawy z Patyczakami. Wierzę, że Wasza kreatywność i kreatywność Waszych dzieci nie zna granic i za każdym razem gdy sięgnięcie po pudełko, będą pojawiać się inne warianty tak jak u nas :)

FIGRAKI- tu podczas gry dzieci uczą się rozpoznawania podstawowych figur geometrycznych łącząc je z kolorami. 


Zawartość pudełka:

4 dwustronne plansze

72 kolorowe elementy
kostka z kolorowymi oczkami
kostka z figurami geometrycznymi
instrukcja

Gra polega na układaniu na planszy figur zaraz po rzuceniu dwoma kostkami. Na jednej z nich znajduje się figura na drugiej kolor. Dodatkowo możecie trafić na znak zapytania, który mówi o tym, że możecie dobrać wybrany element do swojej karty. Zwycięża ta osoba, która jako pierwsza zakryje wszystkie elementy. To prosta a zarazem ciekawa propozycja rozgrywki dla najmłodszych, którzy jeszcze nie potrafią grać w typowe planszówki. Najmłodsze pociechy mogą układać elementy swobodnie nie grając i nie rzucając kostkami. Warto podczas takiego układania mówić głośno o kolorach i figurach, które zostają pobrane z pudełka by oswoić malucha z nowymi nazwami.


Plansze są dwustronne a to z pewnością dodatkowy atut dla Figuraków. Moją propozycją zabawy z drugą stroną, na której znajdują się obrazki ze smokiem Obibokiem jest następująca:
wkładacie wszystkie figury do ciemnego woreczka, które kolejno losujecie i próbujecie dopasować do wybranej przed Was karty. Dziecko mimo poznawania nowych słów, kolorów próbuje rozpoznać figury dotykiem. To ciekawe doświadczenie działające na zmysły, które jest dość ważnym elementem rozwoju.W pudełku znajdziecie dodatkowe dwie, dwustronne małe plansze, z których mogą korzystać najmłodsi. 


W każdym nowym pudełku z serii Gry i zabawy Smoka Obiboka(Figuraki, Kot w worku, Laleczki, Patyczaki, Zagadki Smoka Obiboka, Nowe zagadki Smoka Obiboka) znajdziecie zestaw nalepek i specjalną ulotkę konkursową.
Zbierzcie nalepki z 3 różnych gier, naklejcie je w odpowiednim miejscu na ulotce i przyślijcie ją do nas. Na pewno otrzymacie bezpłatnie prezent przygotowany specjalnie dla Was: wyjątkową tabelę obowiązków i unikalny zegar, który pomoże Wam w nauce.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger