Zagadki Smoka Obiboka & Nowe Zagadki Smoka Obiboka

Zagadki.. Które dziecko ich nie lubi ? Każdy chce odgadnąć jak najwięcej, zostać mistrzem odpowiadając na kolejne pytania ale jak wiadomo zwycięzca może być tylko jeden. Jak zatem go wyłonić ? Mam dziś dla Was dwie, świetne gry, które sprawdzą się w gronie do 6 osób dzieci od 4 do 7 roku życia. Dzięki nim macie możliwość sprawdzenia wiedzy ogólnej Waszych dzieci a przy okazji jest to banalnie prosta a zarazem przyjemna rywalizacja. Pozycję, które chcę Wam dziś pokazać różnią się jednym, małym szczegółem i wcale nie chodzi mi o nazwę.Zagadki Smoka Obiboka i Nowe Zagadki Smoka Obiboka wydawnictwa Granna czy to to samo ? Prawie. Obydwa pudełka zawierają 135 dwustronnych kart - na jednej stronie w formie krótkiego, rymowanego wierszyka pytanie, na drugiej narysowana jest i podpisana odpowiedź. W pozycji określonej jako " nowa" znajdziecie 6- sześcioelementowych puzzli, w " starszej" wersji kolorowe żetony z planszami ( 6 sztuk). Jak zdążyliście się już dowiedzieć zabawa przewidziana jest dla 6 osób jednak czytające dziecko może próbować odgadywać również samodzielnie :) Świetna zabawa dla rówieśników wówczas szanse są najbardziej wyrównane choć przyznaję, że zagadki są niezwykle łatwe.


Zasady są proste: wybieracie osobę czytającą bądź umawiacie się, że czytacie/ zadajecie sobie pytania po kolei po czym wybieracie ze stosu kart odwróconych rysunkiem tą pierwszą z góry. Odpowiada osoba po Waszej lewej stronie i kolejno przesuwacie się wg wskazówek zegara. W jednej z gier gdy odpowie prawidłowo bierze jeden puzzel, w drugiej na wcześniej wybranej karcie ze smokiem ustawia żeton . Wygrywa ten, który pierwszy ułoży 6 puzzli i stworzy obrazek bądź zakryje wszystkie kolorowe kółeczka żetonami. Zobaczcie jak wygląda to "od środka".
Jak widzicie zabawę mogą rozpocząć również młodsze dzieci swobodnie układając puzzle.
Wytłaczanie kółeczek a później dopasowywanie ich do kolorowych otworów to też aktywność a przy tym ćwiczymy motorykę małą :)
1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger