Jak zaoszczędzić czas na sprzątaniu ? Sprawa jest prosta...Mamibot w natarciu

Jak wiadomo każdy rodzic chciałby żeby w domu błyszczało, dzieci grzecznie siedziały na kanapie albo dywanie bawiąc się ulubionymi zabawkami np klockami. Powiem Wam jedno- TAK SIĘ NIE DA! Dziecko by się rozwijać potrzebuje przestrzeni, próbowania, dotykania, rozwalanie i brudzenia. Niestety, nikt nie powiedział , że będzie łatwo. Gdy zabronisz bawić się w salonie prędzej czy później będzie marudziło, że chce być bliżej Ciebie, że same się nudzi bo ile można bawić się ciągle i tym samym ? Narzekam jak każda inna matka, że maluchy najchętniej bawią się przy mnie ale to normalne! One potrzebują ciągłego poczucia bezpieczeństwa, bliskości i rozmowy ! Jak przy tym wszystkim zachować porządek ? Ja mam swoje 3 sprawdzone sposoby, które wykorzystuję by nie tracić zbędnego czasu. 

1.PRASOWANIE I PRANIE

Zacznijmy od tego pierwszego. Robię to tylko wtedy kiedy trzeba ( np. zawsze prasuję koszule bądź gdy coś jest bardzo pogniecione prasuję przed samym wyjściem). Mokre ubrania przed powieszeniem staram się otrzepywać, wieszać nie koniecznie "jeden na drugim" a wirowanie w pralce nastawiam na nie więcej niż 1000 obrotów. Tymi sposobami ubrania nie są bardzo mocno pogniecione a dodatkowo złożone w kosteczkę pozostają schludne przez dłuższy czas. Staram się też wstawiać pranie po praniu tego samego dnia ( zakupiłam nawet dwie suszarki) i składam obie na raz. Dodatkowo nigdy nie segreguję ubrań. Nie farbują. Jak to ? Używam chusteczek zachowujących kolor, które za grosze możecie kupić w każdej drogerii a nawet dyskontach. 
2. WYCIERANIE KURZY, WIĘKSZE SPRZĄTANIE
Od zawsze w naszym domu jest "tradycja" sprzątania w soboty. Dzieciaki wiedzą, że muszą posprzątać swój pokój, ja zabieram się za kuchnię i łazienkę, mąż ogródek a kurze staramy się wycierać razem. Dzięki temu maluchy uczą się zasad panujących w rodzinie, uczą się dbałości o wspólne rzeczy a przy okazji znajdują to, czego nie mogli znaleźć przez cały bieżący tydzień ( np gdzieś pod łóżkiem). To nie jest tak, że od niedzieli do następnej soboty nie robimy nic. Staramy się odkładać rzeczy na swoje miejsca na bieżąco ale nie popadamy w paranoję- dom jest do mieszkania, wspólnego spędzania czasu a nie tylko do cieszenia oczu błyskiem szafek czy blasku okien. 


3. PODŁOGI
Od zawsze moja największa zmora. Wiecznie coś wysypane, wylane, nabrudzone od wejść bez ściągnięcia butów z ogródka. Ile można im mówić ? A no dużo :) To tylko dzieci powtarzam sobie w duchu choć w głębi we mnie wrzało. Tu z pomocą przyszedł mi sprzęt, którego nie oddałam bym już za żadne skarby. 

MAMIBOT- to firma, której wcześniej nie znałam nawet ze słuchu. Dziś chciałabym o niej krzyczeć ile sił w płucach bo dzięki nim moje udręki zniknęły jak za użyciem czarodziejskiej różdżki. A to nie czary mi pomogły a robot mopująco- sprzątający. 


Włączyć go można na 3 sposoby:

- przyciskami na obudowie


- pilotem dołączonym w zestawie

- poprzez aplikację, która łączy się wi-fi z naszym robotem.


Ta ostatnia opcja jest moją ulubioną. Będąc w pracy, wracając z wakacji lub choćby u sąsiadki na kawie mając przy sobie swojego smartfona możecie odpalić robota i wrócić do odkurzonego mieszkania. Żeby tego było mało możecie go zaprogramować na kilka dni !

W zestawie znajdziecie :
- robota
- ładowarkę + bazę
- pilota
- dwie ściereczki
- dwa pojemniczki ( jeden do sprzątania na sucho, drugi na mokro)
- instrukcję obsługi
- wymienne końcówki


Warto dodać, że ma bardzo wydajną baterię. Czas pracy urządzenia to 120 minut podczas gdy do pełnego ładowania wystarczy tylko 3 h. Mopując używacie tylko zwykłej wody co jest idealne dla alergików. 

Do mnie bardzo przemawia fakt, że sprząta zarówno na sucho jak i na mokro- to pozwala zaoszczędzić mi najwięcej czasu :

O wszystkich funkcjach przeczytać możecie tu --> KLIK  <--

Wyjmowane, duże pojemniki, samoistne poszukiwanie bazy gdy się rozładowuje, sterowanie na kilka sposobów, potrójny system filtrowania, czujnik, który nie pozwoli mu spaść ze schodów, 4 algorytmy nawigujące- to wszystko znacznie ułatwia mi pracę w domu. Dzięki moim sposobom mam więcej czasu dla rodziny. 


A jak Ty ogarniasz swoje codzienne obowiązki ? 


Model, który ja posiadam to PREVAC GOLD (2W1) ROBOT HYBRYDOWY do kupienia tu
 --> KLIK <-- 


Razem z firmą Mamibot mam dla Was niespodziankę ! Wpisując w koszyku podczas zamówienia kod chwile10  otrzymacie 10% rabatu na wszystkie modele PREVAC oraz roboty do szyb ! :)

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger