Kolornica od Buu - strasznie fajna zabawka

Uwielbiam gry i zabawki, które mają wiele zastosowań i ta właśnie taka jest. To moja pierwsza styczność z zabawkami polskiej firmy Buu i mam nadzieję, że nie ostatnia bo jestem nią absolutnie zachwycona. W instrukcji stworzonej przez producenta jest aż 8 propozycji zabaw z użyciem KOLORNICY a ja tworzę na bieżąco na nasze potrzeby dodatkowe. Ogranicza Was jak zwykle tylko Wasza wyobraźnia.

 W zestawie znajdziecie :

- bawełniany woreczek
- 24 kolorowe krążki po 4 w 6 kolorach
- instrukcję
-  Kolornicę z 6 nóżkami, które można regulować co do długości
- drewnianą kostkę z kolorami na ściankach
- 6 dodatkowych naklejek na kostkę lub pojemniczki, które można użyć w grze

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia. 

Układanie swobodne uczy cierpliwości, koncentracji, wspiera motorykę małą, która jest tak ważna do późniejszego chwytu opuszkowego i nauki pisania. Warto zacząć od takich zabaw, które zainteresują maluchy a przy okazji czegoś nauczą. 


Układanie wg wzoru - możemy nakładać na jedną z nóżek kolornicy lub układać koralik pod koralikiem. W drugim przypadku ważne jest by układać od lewej strony do prawej a nie raz pierwszy raz ostatni, później środkowy element. Ta zasada dotyczy wszystkich układanej lewo pół-kulowych, które wspierają jak sama nazwa wskazuję lewą półkulę naszego mózgu, która odpowiada min za logikę i analityczne myślenie człowieka.
WAŻNE ! Poziom trudności zawsze dostosowujcie do Waszego dziecka.. Nie zniechęcajcie go od samego początku zbyt długimi wzorami do odtworzenia...Kodowanie to wyższy poziom trudności jednak bardzo ciekawy dla dzieci wczesnoszkolnych bądź starszych przedszkolaków. Zabawa polega na zamianie kolorów bądź podmienianie np obrazka, wyrazu, sylaby pod dany kolor i ułożenie wg określonego wzoru. My pracowaliśmy na sylabach, które Franio miał sobie trochę przypomnieć.
Z Kolornicą można zagrać w różnorakie rozgrywki np:

1.Kto pierwszy, ten lepszy. Wyciągacie z woreczka po 6 krążków każdy i rzucacie kostką w kolejności zgodnej ze wskazówkami zegara. Jeśli uda Wam się wyrzucić kolor jaki macie przed sobą w Waszych zbiorach nakładacie go na jedną z nóżek naszej bohaterki i przekazujecie kostkę dalej. Jeśli nie uda Wam się takowego koloru dobrać Wasza kolejka przepada i rzuca następny gracz. Wygrywa ta osoba, która najszybciej pozbędzie się swoich koralików.

2. Losuj, kojarz, wygrywaj. Uczestnicy kolejno losują z woreczka koraliki lub rzucają kostką( tak jest wg instrukcji) i muszą jak najszybciej wypowiedzieć dwa rzeczowniki w danym kolorze np. zielone- jabłko, liść, czerwone- serce, pomidor, biały- śnieg, wata itp. Dla podwyższenia poziomu trudności warto zapisywać to co zostało wypowiedziane i nie powtarzać ich w dalszej rozgrywce. Za każdą dobrą parę skojarzeń uczestnik zabawy bierze pierścień w wybranym kolorze. Wygrywa ta osoba, która zgromadzi ich najwięcej.

3. Gra dla najmłodszych (1-2 osobowa) - dopasowywanie. Tu przyda się po 6 oznakowanych kolorystycznie pojemniczków dla każdego z graczy . Każdy z graczy otrzymuje po 12 krążków ( po 2 w każdym kolorze) i na przemiennie rzucamy kostką. Gdy uda nam się wyrzucić kolor, jaki mamy przed sobą wkładamy do pojemniczka na zasadzie taki-sam . Wygrywa ta osoba, która pozbędzie się ich jako pierwsza.4. Zdejmowanie- wygrywanie. Nakładamy na nogi Kolornicy swobodnie wszystkie kolory wg uznania. Zadaniem każdego z uczestników będzie zdejmowanie kolejnych kolorów wg wyrzucanych kolorów na kostce. Żeby nie było zbyt łatwo ściągamy tylko zewnętrzne koraliki. Jeśli nie ma danego krążka kolejka przepada. Wygrywa ta osoba, która zbierze jak najwięcej elementów.Czas na sekwencje. Czego tu brakuje ?Wszystko przechowywać możecie w niedużym rozmiarowo woreczku co ułatwia zabranie zabawki np na wakacje. 


KOLORNICĘ możecie zakupić tu --> klik <--


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger