Mój najlepszy elementarz i pięknie dziękuję- książki dla najmłodszych

Czas na kolejne, niezwykłe książki od wydawnictwa Babaryba. Wczoraj pisałam Wam głównie o  tych, które pobudzają wyobraźnię, kreatywne myślenie i nie zawierają przy tym tekstów bądź są one w bardzo minimalistycznym stopniu. Możecie przeczytać o nich tu --> klik. Dziś czas na trochę więcej napisów, podpisów i wiedzy ogólnej dla najmłodszych dzieci. 


MÓJ NAJLEPSZY ELEMENTARZ to przy okazji na naszych półkach pierwsza książka nazwana elementarzem a na rynku jest ich przecież bardzo dużo do wyboru. Ciesze się niezmiernie, że to właśnie ten egzemplarz do nas trafił bo znajdziemy tu mnóstwo słów, które wraz ze Stasiem podczas ciągłego rozwoju jego mowy możemy poznawać.

Przeskakując kolejne strony pamiętajcie by czytając, opowiadając dziecku o tym co widzicie pokazywać przy tym obrazki, których podpisy wypowiadacie. W ten sposób maluch przyswaja nowe słowa wraz z napisem w formie graficznej. Są tu pory roku, wystrój, który znajduje się w każdym domu, zabawy na placu zabaw, narzędzia,  elementy ubioru i zwierzęta w zoo. Razem z książką wybierzecie się w podróż po gospodarstwie, lotnisku, przekonacie się jakie rzeczy można zakupić w pobliskim sklepie, poznacie łodzie i statki, odbędziecie wizytę u lekarza. Maluch ma możliwość nauczyć się alfabetu, cyfr, poznać łączenie kolorów i kształty. W tej jednej pozycji znajdziecie ogrom nowych słów, które prędzej czy później pojawią się w życiu każdego z nas.
PIĘKNIE DZIĘKUJĘ. Nie każdy potrafi wypowiadać te znane od pokoleń magiczne słowa :proszę, przepraszam dziękuję. Nie każdy w życiu wie za co właściwie powinien dziękować i dlaczego. Czy tylko słowem można to zrobić? Może warto pokazać to miłym gestem ? Ta książka idealnie pokazuje, jak na wiele sposobów możemy okazać wdzięczność koleżance, rodzicowi, dziadkowi, przyjacielowi a nawet swojemu ukochanemu zwierzęciu. Czytając będziecie mogli wspólnie zastanowić się za co i komu Wy moglibyście sprawić trochę więcej niż dotychczas przyjemności. Może stworzycie nawet laurkę, którą proponuje Wam główny bohater Miki?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger