Niezwykłe książki pobudzające wyobraźnię- nowości od wyd. Babaryba

Wydawnictwo BABARYBA to wydawnictwo, które ma wg mnie najbardziej nie tuzinkowe książki na rynku Polskim. Ciekawe pozycje, które rozwijają wyobraźnię, mowę, logiczne myślenie a przy tym wszystkim posiadają walory edukacyjne. Przemawiają do mnie swoją grafiką, oprawą a do moich dzieci niezwykle oryginalnymi treściami. Dziś chciałabym Wam przedstawić nowości właśnie od nich, które niedawno zagościły na naszych półkach. O jednej mogliście już przeczytać tu --> gotowanieOPOWIEDZ MNIE- to książka niezwykle pobudzająca wyobraźnie. Do tej pory wydawało mi się, że moje niezwykle rozgadane dziecko nie będzie miało z tą pozycją problemu. Gdy ją otworzyliśmy, przeczytaliśmy "instrukcję obsługi" ( tak dobrze czytacie, znajdziecie tu instrukcję obsługi książki) okazało się, że ma problem ze zdecydowaniem postaci jaką ma kroczyć przez kolejne strony, miejscem, do którego chce wyruszyć i przy tworzeniu zdań, które ma narzucone przez podpowiedzi ślimaka. Cieszę się niezmiernie, że możemy codziennie tworzyć na nowo opowiadania, przy których świetnie się bawimy i rozwijamy twórcze myślenie. Raz jesteśmy kosmonautą, raz księżniczką..Raz podróżujemy statkiem kosmicznym i śpimy w hamaku a raz w zamku, w którym straszy.. Podczas przechadzania po kolejnych kartach tej książki ogranicza Was jedynie wyobraźnia...SUPER M . Pozycja, która opowiada o niezwykłym superbohaterze. Moją pierwszą myślą gdy zobaczyłam tą książkę było to, że pewnie jakiś Mikołaj, Maciek, Miłosz czy inny chłopiec o imieniu na literę M pokazuje nam swoje niezwykłe przygody. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się zupełnie co innego. Było mi niezwykle miło, gdy dowiedziałam się, że mowa jest o kimś, kto dla dziecka jest jedną z najbliższych osób czyli o mamie... Nie znajdziecie tu zbyt dużo tekstu jednak jest on bardzo przemyślany pomimo zawartego tu minimalizmu.JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ i STATKI, łodzie, motorówki to książki obrazkowe ( z ang picturebook) co oznacza, że nie znajdziecie tu absolutnie żadnych napisów w ich wnętrzu. Razem z bohaterami o których przeczytać możecie jedynie na tylnej stronie okładki wybieramy się w dwie, niesamowite podróże. Szczerze dodam, że my z Franiem szukaliśmy w obydwu rzeczy, które nie są dla nas, ludzkości normalne, są wręcz zakazane a czasem bywają śmieszne. Obydwoje staramy się przy nich tworzyć historie, które wywołują w nas mnóstwo uśmiechu. Świetnie się przy nich bawimy a co zajrzymy do środka dostrzegamy kolejne szczegóły, na które wcześniej nie zwróciliśmy uwagi.

W pozycji JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ pojedziemy na wieś, do lasu, do indiańskiej wioski , nad jezioro a na koniec będziemy mogli zobaczyć jak nasi bohaterzy urządzili potańcówkę przy ognisku, nad niebem pełnym gwiazd. Między kolejnymi stronami znaleźć można tak jak już wspomniałam wiele elementów, zasad, zachowań, które nie koniecznie są odpowiedzialne bądź najzwyczajniej w świecie nie pasują do naszego świata. Bo czy np lis może leżeć swobodnie na leżaku gdy inni spacerują gdzieś w pobliżu ? A pies czy nawet dziecko chodzące po barierkach mostu nad rzeką jest odpowiednim zachowaniem ? A co powiecie na dziecko bawiące się... w kupach konika :) ? Warto tu zajrzeć, oj warto...STATKI, łodzie, motorówki to również podróż jednak jak się domyślacie nie jest już ona na lądzie tak jak w poprzedniej części. Tu także znajdziecie wiele szczegółów, które są tak samo zabawne i  mimo ogromnej ilości obrazków bardzo przyciągają uwagę. Z ogromną przyjemnością wraz z Franiem wybieraliśmy sobie postacie z tylnej części okładki i szukaliśmy ich na kolejnych stronach. Zabawy było co nie miara a przy tym wszystkim staraliśmy się tworzyć historie wcielając się w bohaterów kolejnych kart. Obydwie książki są dużych rozmiarów z bardzo ciekawą grafiką i stworzone z cało-kartonowych stron.

POCIĄGI to również wielkoformatowa książka obrazkowa, która tak jak dwie wyżej opisane stworzona jest z twardego kartonu. Każda rozkładówka zawiera mnóstwo szczegółów i przygód, które podczas oglądania będą z pewnością sprawiać dużo radości nawet najmłodszym pociechom. To kolejna część serii, w której uczestniczą mieszkańcy miasteczka Sprężyna Zdrój. Znajdziecie tu między innymi takie postacie jak :Ludwiczka, który jest spóźniony na swój pociąg, Łasucha Mopsa, złodzieja kradnącego gumy balonowe, Wampirka, który coś kombinuje, Borysa poważkę pracującego niemal non stop i wiele, wiele innych. Nasi bohaterzy podróżować lubią różnymi pojazdami szynowymi. Razem z nimi zobaczycie super szybkie pendolino, kolejkę podmiejską, szynobus, turystyczną lokomotywę, metro, tramwaj oraz pociąg towarowy. Zabawcie się w detektywów i poszukajcie ich na kolejnych kartach tej pozycji. Kto z Was wykaże się większym sprytem i refleksem w poszukiwaniach ?

W serii ukazały się: AUTA, NA BUDOWIE, SAMOLOTY, AUTOMOTO a trzy z nich opisałam już tu --> klik2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger