Szukaj Szukaj- gra ćwicząca spryt i spostrzegawczość

Co jest największe? Co najmniejsze? Co tu nie pasuje ? Dziś o grze, do której chętnie zasiadamy całą rodziną. Pozycja ta zwyciężyła w 3 edycji konkursu " wymyśl grę zostać autorem". Posiada 3 warianty gry, dwa poziomy trudności i przeznaczona jest dla dzieci od 5-10 lat ( choć Staś 3,5 roku też świetnie się przy niej bawił). Podczas rozgrywki można rozwijać umiejętności logicznego myślenia, koncentracji i zdolności spostrzegawcze. Na czym to wszystko polega ?


Zawartość pudełka :

- 55 kart z obrazkami o 2 poziomach trudności
- plansza ze wskazówką
- instrukcja z plakatem ćwiczącym spostrzegawczość


Grać można na kilka sposobów:

Pierwszy z nich, najprostszy jest taki, że kładziemy przed sobą stosik z zielonymi kartami i kolejno kręcimy wskazówką. Gdy wylosowany zostanie słoń staramy się jak najszybciej z pierwszej, odsłoniętej z góry karty wybrać to co jest największe w rzeczywistości, gdy wypadnie na biedronkę- szukamy elementu najmniejszego a kasztan nakazuję wykluczyć z karty to co wg Was nie pasuje. Trudniejszym wariantem jest łączenie kart pomarańczowych i zielonych tasując je . Wygrywa ta osoba, która pierwsza wskaże na dany element. Zwycięzca bierze kartę i kładzie przed siebie. Wygrywa ta osoba, która zdobędzie 10 kart.

Drugą opcją może być zabawa dla grupy osób bądź ćwiczenie podczas terapii z dzieckiem, które ma na celu wzmocnić koncentrację, szybkość wyboru i pamięć. Jedna z osób będzie "mistrzem gry", który bierze karty i kładzie przed sobą - on nie będzie zgadywał. Odkrywając kolejne kart zadaje pytania i oczekuje jak najszybszych odpowiedzi od graczy : szukaj, szukaj co jest największe? Szukaj, szukaj co jest najmniejsze? Szukaj, szukaj co tu nie pasuje? To mistrz decyduje o tym co w danym momencie należy wskazać. Grając grupą tak jak w poprzednim zadaniu wygrywa ta osoba, która jako pierwsza pokaże odpowiedni obrazek.

Trzecią zabawą może być wskazywanie na plakacie dołączonym do zestawu elementy, które znajdują się na kartach. Jedna osoba odkrywa kartę i  z zamkniętymi oczami wskazuje element na karcie a reszta poszukuje go na plakacie. Kto będzie pierwszy ?

W instrukcji znajdziecie odpowiedni na wszystkie zagadki co bardzo ułatwia sprawę. W pudełkach z grami o smoku Obiboku znajdziecie również naklejki, które można uzupełnić na dołączonej planszy. Tu również tak jest. Dzieci to uwielbiają :
Grę możecie nabyć tutaj --> klik <--

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger