Zdobądź wiedzę z bohaterami LEGO® -wielka przygoda w prawdziwym świecie

Jak już wspomniałam w poprzednim wpisie (klik) LEGO® to marka znana od pokoleń, która wspiera, uczy i bawi dzieci od najmłodszych lat. Przyznam szczerze, że książki, które chcę Wam tu pokazać zadziwiły mnie przeogromnie a przy okazji bardzo przyciągnęły moją i Frania uwagę. Z wielką przyjemnością po nie sięgamy bo nie tylko możemy się przy nich świetnie bawić ale i uczyć- łączymy zatem przyjemne z pożytecznym. WIELKA KSIĘGA ZWIERZĄT. PRZYGODA LEGO® W PRAWDZIWYM ŚWIECIE

W tej części wraz z mini figurkami LEGO® możemy przeżyć dziką przygodę w królestwie zwierząt poznając niezwykłe stworzenia, o których do tej pory nie słyszeliśmy i takie, które już znamy a zarazem poznać fakty o ich życiu. Wiedzieliście np, że wycie wilka polarnego słychać już z odległości 8km. ? A może zaciekawi Was fakt, że Orangutany potrafią w głowach tworzyć "owocowe mapy", które obejmują 150 rodzajów owoców? Jeśli jeszcze Wam mało, to powiem Wam, że żyrafa śpi tylko pół godziny dziennie i prawie zawsze na stojąco a nietoperze potrafią w ciągu godziny zjeść tysiąc komarów. Prawda, że ciekawe ?W tej książce poznacie zwierzęta arktyczne, leśne, zwierzęta dżungli, górskie, pustynne, stepowe i wodne. Przy każdym z nich znajdziecie minifakty z ich życia i mnóstwo ciekawostek. Minifugurki mają też dla Was zadania- propozycje konstrukcji do zbudowania bądź dokończenie zaproponowanej przez nich historii. Na końcu znajdziecie słownik, z pojęciami, które warto znać. LEGO®. WULKANY I INNE SIŁY NATURY. PRZYGODA LEGO® W PRAWDZIWYM ŚWIECIEW tej pozycji poznacie mnóstwo ciekawostek o wulkanach, trzęsieniu ziemi, tsunami, huraganie, tornadzie czy burzy śnieżnej. Dowiecie się jak to wszystko działa, dlaczego i jak powstaje. Jako ciekawostkę powiem Wam np., że na świecie co roku ma miejsce 500 000 trzęsień a tylko 100 000 jest odczuwalne. Wiecie, że wielkie fale oceanu zwane tsunami mogą mieć 30 metrów wysokości i pędzić z szybkością ok 800km na godzinę? Dowiecie się również jak przygotować się na nadchodzącą burzę śnieżną. To tylko kilka ciekawostek, które znajdziecie w tej książce a jest ich mnóstwo! 
LEGO®. WIELKIE MASZYNY. PRZYGODA LEGO® W PRAWDZIWYM ŚWIECIE

Czas na koparki, buldożery, walce i inne maszyny nie tylko budowlane! To gratka dla fanów ogromnych pojazdów, w której dowiecie się min. tego, że opona największej wywrotki ma wysokość 100 minifigurek i może zabrać 25 ton załadunku ( to tyle ile waży 5 dużych słoni) a największy kontenerowiec świata może przewieźć 745 milionów bananów. Jestem pewna, że ta książka zaciekawi wszystkich chłopców i pewnie część dziewczyn będzie równie zachwycona przeglądając kolejne strony.


LEGO®. NA RATUNEK. PRZYGODA LEGO® W PRAWDZIWYM ŚWIECIE


Czas na przegląd służb ratunkowych na lądzie, w powietrzu i na wodzie. Poznajcie wspólnie policjantów, strażaków i innych bohaterskich ratowników w akcji i dowiedzcie się jakie niesamowite fakty kryje ich praca. Tak jak i w pozostałych częściach tej serii minifigurki mają dla Was propozycje niezwykłych maszyn i budynków do zbudowania. Macie ochotę na super zabawę? Jestem pewna, że tak !

LEGO®. ROBALE. PRZYGODA LEGO® W PRAWDZIWYM ŚWIECIETa pozycja Franiowi niezwykle przypadła do gustu. Uwielbia obserwować w naszym ogródku dżdżownice, muchy, pająki, biedronki i inne stworzenia, za którymi ja nie chętnie przepadam. Stworzenie z tatą domku dla małych, nie zawsze przyjaznych żyjątek było dla mojego 6latka niezwykłą frajdą a ja cieszę się, że dzięki tej książce ma możliwość poznać fakty, o których sama nie miałam do tej pory pojęcia i z pewnością gdyby nie ta pozycja nie miałby o nich pojęcia. Wiecie np, że ślimaki mają 27 000 zębów? To więcej niż mają rekiny ! Tworzą one tarkę, która rozdrabnia rośliny. Myślę, że teraz mnie rozumiecie :) 

Oczywiście nie wszystkie owady są złe choć niezbyt ciekawie wyglądają. Dzieci dowiedzą się tu o pracy pszczół, o zapylaniu, dzięki któremu mamy owoce w naszych domach, o dżdżownicach czy pająkach, które łapią owady w swoje sieci. 


Te wszystkie niesamowite książki wydało wydawnictwo AMEET, któremu jesteśmy wdzięczni za tak ciekawie opisane fakty i możliwość swobodnego przyswojenia wiedzy najmłodszym. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger