Czytanki dla malucha. Masza i Niedźwiedź i Bing

Dziś o krótkich ale bardzo kolorowych książeczkach dla najmłodszych. Stasiek uwielbia oba tytuły- zarówno Masza jak i Bing jest nam bliski od dość dawna więc bardzo ucieszył się, gdy otworzył przesyłkę od Egmont Polska. Ja z kolei cieszę się z tego, że w środku nie znajdziemy tekstu, który może szybko znudzić malucha a dobrze dobrane, krótkie, rzeczowe opowiastki.Masza to dziewczynka, która uwielbia różne przygody. Mieszka w lesie i przyjaźni się ze zwierzętami w tym jej najlepszym na świecie opiekunem. Bohaterka nie zwsze jest posłuszna, nie zawsze podporządkowuje się do wszelakich zasad ale dzięki jej wybuchowemu charakterkowi w bajkach jest na prawdę wesoło. 

W tej części nie tylko Masza jest bohaterką. Tu główną rolę gra również świnka, która zrobi wszystko, by zdobyć kolorowy, jesienny liść i dołożyć go do swojej kolekcji. Narazi się przy tym niejednokrotnie naszej psotnicy, która nie ma pojęcia, że ktoś za jej plecami odrobinę spiskuję. Czy śwince uda się uciec przed dziewczynką i zdobędzie swoje trofeum ?

Dwie książeczki o Bingu to również nowość od wydawnictwa Bing, z tej samej serii co książeczka o Maszy. Tym razem spotkamy się z czarnym króliczkiem, jego przyjaciółmi i dowiemy się jak poradzi sobie z kolejnymi problemami dnia codziennego.

Bing jak każdy maluch uwielbia się bawić. Zdarza się, że ciężko mu jest się podzielić zabawkami, zwłaszcza, gdy jest ich mniej niżby się wydawało. Okazuje się, że razem z Koko potrzebują tego samego, czerwonego klocka, który w swoich rękach ma mały Charlie. Dochodzi nawet do małej sprzeczki, którą rozwiązuje mądry Flop. Czy warto się spierać o taką drobnostkę ? Jak dojść do kompromisu ? Ta pozycja uczy, że wspólna zabawa, zawsze daje więcej satysfakcji niż samodzielna, zwłaszcza ta po obrażeniu się na kolegę. Każda rodzina, większość maluchów mają swoje rytuały przed snem. Jedni codziennie o określonej z góry godzinie kąpią maluchy, czytają, inni piją mleko a jeszcze inni nie zasną bez ulubionego pluszaka. Ta część opowiada o tym, jak Bing przez swoją nieuwagę zmoczył kocyk, bez którego bardzo ciężko podjąć mu głęboki, kolorowy sen. Co on ma teraz począć ? Jak się położyć bez czegoś, co jemu wydaje się niezbędne? Tu również na pomoc przybywa jego przyjaciel Flop. On zawsze ma dobre rady i zawsze wie jak wesprzeć. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger