Gdy dopada nuda- sięgamy po ... książki z zadaniami

Naszą tajną bronią, która zawsze jest pod ręką są różnego rodzaju książeczki aktywnościowe, w których moi chłopcy uwielbiają wykonywac przeróżne zadania. Dla Stasia idealnie sprawdzają się te z kolorowankami, naklejkami i prostymi zagadkami a dla Frania już trochę bardziej skomplikowane łamigłówki, szyfrowanki czy labirynty. Dzięki wydawnictwu Pryzmat nasza półeczka z nowościami powiększyła się. Dziś chciałabym Wam przybliżyć częściowo ich ofertę, gdyż te pozycje są naprawdę godne uwagi. Co wyróżnia je na tle innych ?


Zdecydowanie autorów pochwalić należy za różnorodność. Szczerze przyznam, że często okazywało się, że gdy chciałam kupić Franiowi książeczki dobrane go jego wieku okazywały się zbyt proste a u Stasia bywało i w drugą stronę. Ciężko było trafić na odpowiednie a ja lubię, gdy moje dzieci mają ciut wyżej postawioną poprzeczkę . Nie chcę zanudzać starszaka kolorowaniem czy rysowaniem kropek pod ilością elementów gdy on wie już jak wyglądają cyfry. Niech się rozwija a nie stoi w miejscu. Z tymi egzemplarzami to głównie on ma ogromną satysfakcję, bo tu nie wszystko wydaje się być dla niego banalnie proste. Podsunęłam mu np tą pozycję dedykowaną od 5-7 lat czyli drugą z kolei z serii ciekawej ekipy zajączka Filipa i tu widziałam ogromną radość, skupienie i chęć dalszej pracy z coraz to nowszymi zadaniami. Franek chętnie przysiadał również do tej książeczki przeznaczonej dla młodszych dzieci pomagając młodszemu bratu i tłumacząc najłatwiejsze zadania. Moje serce się raduje a oczy świeca gdy widuję takie widoki. 


4-6 --> klik
Ekipa zajączka Filipa wyrusza poza miasto by odkryć wszelkie zakątki wiejskiego życia. Razem ze zwierzątkami maluchy będą mogły rozwiązać liczne zagadki, przechodzić przez labirynty, kolorować kolorowanki , plątaninki a to wszystko umożliwi im poznanie życia na wsi i pobudzi ciekawość świata. 5-7 --> klik
Tu, ekipa zajączka Filipa swoje przygody wraz z Waszymi pociechami będzie przeżywała w leśnych zakątkach. Ciekawa tematyka, zagadki, łamigłówki oraz zadania z naklejkami umożliwiają poznanie leśnej przygody i odkrycie tajemnic lasu.


 6-8 --> klik
W trzeciej, najtrudniejszej części przeznaczonej dla dzieci 6-7 letnich ekipa zajączka Filipa wyrusza do wielkiego miasta. Razem z bohaterami mamy tu możliwość poznania wielu ciekawych ludzi, obiekty i zapoznanie się z sytuacjami związanymi z miejskim życiem.
Kolejne książeczki tego samego wydawnictwa, które są godne polecenia to MAM KILKA LAT I CHĘTNIE ODKRYWAM ŚWIAT. W dwóch częściach znajdziecie takie same tematycznie rozdziały jednak różniące się ćwiczenia poziomem trudności- część pierwsza przeznaczona jest dla dzieci 3-4 letnich, część druga 5-6 latków. W obu przebrniecie przez zadania z działów o nazwach:
- żyjemy zdrowo
- dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych
- jesteśmy małymi artystami
- kochamy to co nam bliskie
- znamy zjawiska przyrody
- planujemy czas wolny
- obserwujemy życie na łące
- przemierzamy leśne ścieżki
- woda wokół nas
- zwiedzamy miasto
- w wiejskim zaciszu
- odkrywamy piękno pór roku
A na samym końcu będziecie mogli wykonać szybki quiz pod tytułem " turniej przedszkolaka".

Wszystkie zadania skonstruowane są tak by mogły utrwalić i rozwijać wiedzę zdobyta podczas edukacji przedszkolnej. Wykonując wraz z dzieckiem zadania można sprawdzić poziom wiedzy malucha i ewentualnie podszkolić braki edukacyjne. Wiele ćwiczeń stwarza możliwość porozmawiania z dzieckiem o otaczającym świecie oraz bliskich mu rzeczach i zjawiskach. znajdziecie tu labirynty, zagadki, zagadki logiczne i ćwiczenia grafomotoryczne. 


Mam kilka lat i chętnie odkrywam świat 1


Mam kilka lat i chętnie odkrywam świat 2

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger