Nowe opowiadania o niezastąpionym Lisku Fenku :)

Książeczki, które mam ochotę Wam dziś pokazać są dla mnie niezwykłe. To wg mnie jedno z ciekawszych źródeł, dzięki którym poprzez czytanie pokazuję chłopcom od maleńkości jakie zachowania są dobre a nad jakimi trzeba popracować. Do tych książek chce się wracać ! Przygody Fenka zapoczątkowały we Franiu absolutną miłość do kolorowych, pisanych opowiadań. Nowe serie wychodzą tak szybko, że nie nadążamy z ich posiadaniem ale powoli staramy się nadrobić braki :) Co ciekawe są w bardzo niskiej cenę a jakość i zawarte w nich treści są na prawdę dobrze dopracowane przez specjalistów. O niektórych seriach już Wam pisałam o tu --> klik czas na dwie, najnowsze serie :)
EMOCJE II to możliwość zapoznania dziecka ze wzruszeniem, wyrzutami sumienia, ufnością i tęsknotą. Co oznaczają te wszystkie trudne dla dziecka słowa? Czy potrafią rozpoznać je w swoim życiu ? Głównemu bohaterowi w zrozumieniu pomogą rodzice, przyjaciele i Pani nauczycielka, która zadbała o to, by zaufanie przedstawione zostało w jak najprostszy do zrozumienia dla malucha sposób. Czasem samo opowiadanie nie wystarczy jednak scenki, które mogą odegrać dzieci znacznie mogą je przybliżyć do rozwiązania trudnych problemów.W skład każdego zestawu o naszym bohaterze wchodzą 4 książeczki w bardzo atrakcyjnej cenie ok 27 zł za wszystkie. EMOCJE II to kontynuacja najlepiej się sprzedającej do tej pory serii EMOCJE, które opowiadają o problemach dotyczących każdego z nas. 

Zobaczcie jak wyglądają przykładowe strony : 


Kolejna, druga z najnowszych serii to MIEJSCA. Razem z rodziną Fenków wybierzemy się do muzeum, restauracji a z innymi przedszkolakami do biblioteki i teatru. Tego typu książki to absolutnie dobrze spędzony wspólnie z dzieckiem czas. Wg mnie, nauczyciela wczesnej edukacji napisane są z należytą starannością.Na końcu każdej części znajdziecie komentarze pedagogów, terapeutów, ekspertów z dziedzin o których mowa w danej książeczce oraz będziecie mieli podpowiedź jak można spędzić wspólnie czas by był on dobrany tematycznie do opowiadania. Na końcu każdej strony jak pewnie zauważyliście na fotografiach znajdują się pytania, które pozwolą Wam na sprawdzenie znajomości treści i tego, jaką wiedzę ogólną miewają Wasze pociechy. Wszystko dostosowane do potrzeb i możliwości najmłodszych.Przygody Fenka nie zawierają przemocy, wyznaczają wyraźną granicę między dobrem i złem, podkreślają wartości takie jak: rodzina, przyjaźń, zaufanie. Pomagają kształtować odpowiedzialność i empatię.


„Przygody Fenka” to książeczki, które powstały z zamiłowania do pracy z dziećmi. Z czystym sumieniem możemy polecić je wszystkim rodzicom, dziadkom, nauczycielom, opiekunom.

Uwielbiamy krótkie opowiadania i ręczę za Wasze zadowolenie po zakupie. Jestem pewna, że Was zainteresują. 

Co ciekawe na stronie https://fenek.pl/ znajdziecie sporo materiałów dodatkowych, które z łatwością możecie pobrać bez dodatkowych opłat. Gry planszowe, kolorowanki, karty edukacyjne, wyrazy do nauki czytania zawarte w książeczkach, scenariusze zajęć dla grup przedszkolnych musicie tam zajrzeć :)


EMOCJE II --> klik
MIEJSCA --> klik


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger