Pierwszy dzień szkoły- jak przygotować dziecko i jaką my skompletowaliśmy wyprawkę ?

Pierwsze dni w szkole zarówno dla tego ucznia, który wcześniej uczęszczał do placówki przedszkolne jak i tych, którzy bawili się w domu to bardzo ważny czas dla całej rodziny, by należycie się do tego przygotować. My pracujemy w biurze, w obiektach handlowych czy w domu ( bo przecież nie siedzimy i nie pijemy kawy całymi dniami) a dzieci równie ciężko pracują w szkole. Ich życie będzie się zmieniało z roku na rok coraz bardziej i muszą o tym wiedzieć. Już nie są maluszkami w grupie przedszkolnej a uczniami w szkole. 1. Dobre nastawienie- ważne, by rozmawiać z maluchem, że szkoła to już nie to samo co przedszkole. Czeka go więcej nauki, mniej zabawy. Skupienie, koncentracja, pisanie, czytanie- to wszystko przed nimi . Jak część z Was zauważyła ja nie rzucam dziecka na głęboką wodę. Staram się nawet podczas wakacji przemycić troszkę nauki w formie zabawy. Pisanie liter żmudna praca? Popiszcie palcem po piasku, ułóżcie imię z kamieni, policzcie, pograjcie w kamienne kółko i krzyżyk, bingo tak jak my --> klik . Ważne, by od samego początku dziecko nie czuło, że nauka to nuda i przymus.. To, z jakim nastawieniem zaczną przygodę ze szkołą zaowocuje w przyszłości...

2. Wiara w siebie- pamiętajcie, że to co dziecko wyniesie z domu będzie się za nim ciągnąć przez resztę życia. Jeśli coś mu się nie udaje ( a w szkole z pewnością będzie mnóstwo takich sytuacji) wspieraj go ! "Spróbuj ponownie, następnym razem będzie lepiej, poćwiczmy wspólnie a na pewno Ci się to uda"- to tylko kilka twierdzeń, które używamy niemal non stop. Znajdźcie wspólnie dobre strony Waszej pociechy i na tym się bazujcie. Świetnie rysuje, szybko biega, jest super przyjacielem? Przypominacie o tym. 

3. Nie strasz ! Nigdy nie mów, że w szkole to już tylko nauka się liczy. To na pewno nie pomoże a zniechęci. Niech chodzi do szkoły z przyjemnością. Opowiedz, że będą przerwy, będzie zabawa choć będzie jej mniej. 

4. Odpowiednia wyprawka- to zawsze uwielbiałam najbardziej. Jako dziecko wręcz wyczekiwałam by jechać z mamą do supermarketu wybrać sobie kolorowe kredki, farby, zeszyty a później w domu oglądać to milion razy, podpisywać i cieszyć się z tak nie wiele znaczących dla dorosłych rzeczy. Pozwólcie maluchowi wybrać wzór na plecaku, uporządkować samodzielnie piórnik, ponaklejać naklejki na zeszyty, bloki a nawet pudełka farb. My w tym roku postawiliśmy na zaprzyjaźnioną firmę, zamówiliśmy zestaw i uważam, że najlepszą na rynku. Razem wybraliśmy model SPACE KOSMOS --> KLIK . Gdy przybył do nas kurier z przesyłką byliśmy zachwyceni.

Funkcjonalność:
 • 1 komora główna
 • 2 przegrody wewnętrzne
 • 1 kieszeń przednia
 • 1 kieszeń boczna zapinana na zamek
 • 1 elastyczna siatkowa kieszeń boczna


 


Komfort i bezpieczeństwo:
 • system Venti Stream
 • profilowane usztywnione plecy
 • miękkie szelki z regulacją długości
 • nieprzemakalny materiał
 • liczne elementy odblaskowe
 • wygodne otwieranie i zamykanie
 • gumowana rączkaWymiary:
 • wysokość: 36 cm
 • szerokość: 27 cm
 • głębokość: 14 cm
Waga: 900 g

Wybierając produkty firmy Bambino wybieracie jakość, dobre wykonanie i zadowolenie ! Jak ważny jest wybór odpowiednich kredek, farb czy nożyczek przekonaliśmy się na własnej skórze. Dziecko zniechęca się do rysowania, gdy kolory są wyblakłe a same narzędzie piśmiennicze źle leży w rączce. Czasem warto dołożyć kilka złotych i być pewnym, że w maluchu może narodzić się prawdziwy artysta :) Za produkty tej firmy ręczę obiema rękoma i u nas nie było innej możliwości niż wybrać właśnie je... Wierzę, że trzymając się wszystkich zasad, o których tu wspomniałam mojemu dziecku z pewnością będzie łatwiej wkroczyć w szkolny świat. Wybór plecaków jest spory i możecie go zobaczyć klikając w logo:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger