Rycerze i rabusie i zakręcone labirynty na kartach

Karty kojarzą się zazwyczaj z klasyczną grą w wojnę czy makao. Dziś mam Wam do pokazania zupełnie inny rodzaj rozrywki. Dwa pudełka, mnóstwo zabawy zarówno dla 3 jak i 5/6 latków i kolorowe kartoniki, które przyciągają uwagę. Już za tydzień obydwie pozycje polecą z nami na wakacje do Londynu, gdyż są świetną alternatywą dla książeczek z zagadkami czy ślęczenie nosem przed tabletem w samolocie. Z pewnością sprawdzą się w podróży u każdego z Was. Co w nich interesującego ?


RYCERZE I RABUSIE to niesamowita dawka logicznego myślenia, spostrzegawczości i refleksu w jednym. Tu liczy się szybkość ! Zasady zabawy są niezwykle proste. Każdy z graczy losuje jedną z 13 plansz po czym kładzie ją przed sobą obrazkiem do góry. Okrągłe żetony kładziemy rewersem w dół i odwracamy kolejno tak, by znajdujący się tam element widział każdy uczestnik. Punkt zdobywa ta osoba, która pierwsza znajdzie na swojej planszy wśród ogromnej ilości szczegółów ten, który widnieje na odwróconym kartoniku. Kto zdobędzie najwięcej punktów i okaże się mistrzem spostrzegawczości ?

Jak sama nazwa wskazuje wszystkie plansze nawiązują do zamków i krajobrazów znanym z bajek, w których występują zarówno rycerze jak i rabusie. Dziewczynki z pewnością dostrzega tu księżniczki, które potrzebują pomocy na wysokiej wieży czy nadworne kobiety sprzedające owoce na targu. Stymulują i rozwijają percepcję najmłodszych i uruchamiają ich zdolności poznawcze (np. poprzez wyszukiwanie części z całości).

Tej pozycji używam na dwa sposoby : ze Stasiem ćwiczymy spostrzegawczość bez ograniczeń czasowych a z Franiem rywalizujemy ile wlezie :) 
ZAKRĘCONE LABIRYNTY to ogromna dawka skupienia, spostrzegawczości i logicznego myślenia - dokładnie tak jak w pozycji powyżej. Tu znajdziecie 50, niewielkich kart z trasą, którą należy przebyć poprzez zaznaczenie jej ścieralnym mazakiem. Świetne sprawdzą się u 3/4/5 latków bo nie są one zbyt trudne. Zaczynamy od czerwonego punktu, kończymy na niebieskiej chorągiewce - jest to z pewnością duże ułatwienie dla najmłodszych. 

Dzięki takiej zabawie, dziecko opanowuje umiejętności orientacji przestrzennej, rozwija wyobraźnie, koncentracje uwagi, pamięć i kreatywność. Poprzez zabawę Wasza pociecha trenuje zdolności grafomotryczne, które w późniejszym czasie przydadzą się podczas nauki pisania.2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger