Znajdź różnicę- książeczki dla najmłodszych

Długo szukałam pomocy dla Stasia, w których obrazki będą czytelne, duże i nie będą zawierały więcej niż 3 szczegóły. Gdy zobaczyłam książeczki pod wydawnictwem Kapitana Nauki wiedziałam, że u nas to będzie to strzał w 10 i się nie pomyliłam !

Rozwijanie percepcji wzrokowej u przedszkolaków jest bardzo ważnym elementem edukacyjnym zwłaszcza między 3 a 7 rokiem życia. To właśnie wtedy, następuje największy rozwój tej umiejętności, która jest niezbędna podczas późniejszego pisania czy czytania.


Książeczki znajdź różnicę zapewniają niesamowitą zabawę podczas wyszukiwania różniących się elementów na ilustracjach danego rodzaju. W całej serii znajdziecie 3 tytuły :


Wszystkie doskonale wspierają spostrzegawczość, skupienie uwagi, koncentrację i wspomnianą wcześniej percepcję wzrokową. Na naszych półkach znajdują się dwie z nich i z ogromną przyjemnością chciałabym Wam je bliżej pokazać :)

Któż z Was nie pamięta kultowej gry w gumę, w klasy, w ciuciubabkę czy kapsle? Razem z tą pozycją (Na podwórku)  można sobie przypomnieć sielankę własnej młodości a przy okazji porozmawiać z dziećmi o zabawach, o których pewne większość maluchów nie ma pojęcia a Wam zajmowały większą część dnia. Proste ilustracje w każdej książeczce zawierają tylko po 3 szczegóły- jeden, który rzuca się w oczy, drugi ciut trudniejszy i trzeci dla mistrzów spostrzegawczości.

Być może ta pozycja zachęci Was do wspólnych aktywności i zabaw w plenerze? 

Drugą książeczką z jaką mamy przyjemność poćwiczyć jest o zwierzakach. 10 rozkładówek, 10 par ćwiczących spostrzegawczość. Ptaki, słonie, lisy, niedźwiedzie- na kartonowych stronach znajdziecie stworzenia, które na pierwszy rzut oka wyglądają niemalże identycznie. Tylko prawdziwe bystrzachy dojrzą w nich 3 różnice. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger