Nauka zegara z ćwiczeniami

Zegarek ze wskazówkami, cyfrowy a może w ogóle odpuścić sobie temat i poczekać aż dziecko samo "załapie" ? Temat prędzej czy później dopadnie nasz wszystkich i z pewnością nie obejdzie się bez tłumaczenia o co w tym wszystkim chodzi. Jak to zrobić ? Wg mnie standardowo poprzez zabawę i łamigłówki. Nam z pomocą przychodzi książka od wydawnictwa ZIELONA SOWA, która okazuje się być strzałem w 10 . Wszystko mamy tu podane na tacy i w bardzo przystępny sposób wytłumaczone tak, by zrozumiały dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
W tej publikacji a właściwie zeszycie aktywnościowym znajdziemy poza ćwiczeniami dotyczącymi godzin te , które wesprą nas w nauce kalendarza i dat . Przez ważny, bardzo życiowy temat przebrniemy z naszym dzieckiem w sposób, który pozwoli szybciej i łatwiej zapamiętać to , co zapamiętać i poznać musimy - nie zostanie tu pominięte absolutnie nic. W szczegółowy sposób poznamy oznaczenia czasu takie jak kwadrans ,10,15.... po/ przed daną godziną , poczytamy tu o popołudniu, wieczorze, poranku i nauczymy się posługiwania zegarkiem tak , by nie spóźniać się do szkoły czy na ważne spotkania :) 

Tematyka zadań czy szata graficzna dobrane są w ten sposób, by zainteresować zarówno chłopców jak i dziewczynki. Tu każdy znajdzie zadania dopasowane do swoich możliwości i z pewnością nie znudzą się po pierwszym otworzeniu ćwiczeń.Na końcu publikacji znajdziecie odpowiedzi, które będą pomocą dla dzieci, które chcą sprawdzić czy dobrze opanowały swoją wiedzę. Jestem przekonana, że po wykonaniu tych ćwiczeń nic z zakresu zegara i kalendarza nie zadziwi Waszych dzieci. Tu jest niemal wszystko co dotyczy tego tematu...Zegar i kalendarz. Zagadki i łamigłówki znajdziecie tu --> KLIK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger