Skarpetki, Patataj- karcianki dla przedszkolaków

Dziś o dwóch grach od niezastąpionej firmy GRANNA, które czym częściej otwieram tym więcej możliwości zabawy w nich widzę. Chętnie wspomagam się zwłaszcza skarpetkami podczas terapii ze Stasiem, który ciągle potrzebuje kształcić swoją spostrzegawczość. Obie pozycje idealnie stworzone dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych od lat 4+.
ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA :

27 KART RÓŻNOKOLOROWYCH KUCYKÓW, 
34 KARTY OGRODZENIA,
5 KART PODKOWY,
9 KART SIANKA, INSTRUKCJA.


Cała zabawa polega na tym, żeby umieścić koniki i sianko zanim ułożycie płot w wielkości 7x7 kafelek. Tu liczy się spryt ale i współpraca wszystkich graczy. Gra jest kooperacyjna czyli zwyciężają bądź przegrywają wszyscy razem. W grupie siła jak to mawiają więc jeśli chcecie się dobrze bawić, zbierzcie się przy jednym stole i zaczynajcie...Przy 2,3,4 graczach rozdajecie między sobą po 5 kart ( przy rozgrywce 5,6 osobowej po 4). Karty muszą być potasowane. W Waszych stosikach możecie znaleźć koniki różniące się kolorem grzywy, umaszczeniem i kolorem koszulek, podkowy, płotek lub sianko- w zależności od tego co macie w danej chwili przed sobą wykładacie karty kolejno na dużą powierzchnię stołu bądź podłogi. Zawsze jako pierwszy musi być wyłożony każdy kafelek z płotem tak by mogły stworzyć kolejno zamknięty kwadrat o powierzchni 7x7 kart. Gdy dana osoba, której kolej na wykładanie położy płot ma możliwość pozbycia się również koników ale tu istnieje pewna reguła- na środek stołu można położyć tylko 3 koniki o tych samych cehcach np. 3 w takich samych koszulkach lub kolorach grzyw. Gdy w swoich kartach macie podkowę możecie pozbyć się 2 płotków a sianko zajmuje jedno miejsce konika. Ze sterty kart, które nie są nikomu przydzielone dobieracie tyle kart ile wyłożyliście i następuje ruch kolejnego gracza. Żeby ułatwić trochę zadanie uczestnicy mogą się wymienić jedną kartą podczas swojego ruchu. 

Gra kończy się wygraną gdy karty kucyków oraz karty sianka wypełnią wybieg ( obszar 5x5) zanim ten zostanie zamknięty kartami ogrodzenia lub przegraną, gdy wybieg zostanie ptoczony kartami ogrodzenia ale w środku dalej są puste pola.


W pudełku gry PATATAJ znajdziecie również grę MEMO z bardzo przyjemnymi dla oka grafikami.


SKARPETKI to druga gra, którą chcę Wam dziś pokazać. Wg mnie znajdziecie tu znacznie więcej możliwości i propozycji zabaw niż w poprzedniej choć o obydwu można powiedzieć, że są równie interesujące dla maluchów. 


ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA :

60 KART SKARPETEK (30 PAR), 
6 DWUSTRONNYCH KART POSTACI (DZIEWCZYNKA I CHŁOPIEC),
24 KARTY PIOTRUŚ,
INSTRUKCJA.


W pierwszej propozycji zabawa polega na tym, by z porozrzucanych kart na stole jak najszybciej, JEDNĄ RĘKĄ wybrać 4 pary tych skarpetek, które pasują do wylosowanej przez Was jednej z postaci. Kto wykaże się najszybszym refleksem i spostrzegawczością? Warto wspomnieć, że skarpety różnią się między sobą wzorami, kolorami pięt i układem- prawa, lewa.Drugą grą, którą zna z pewnością każdy jest gra MEMO wspomniana już w tym wpisie. Szukacie tych samych par skarpetek ustalając samodzielnie poziom trudności ( ilość par).


Jedną z trudniejszych propozycji jest ta, w której poradzą sobie tylko i wyłącznie zaawansowani detektywi. Losując jedną z postaci na hasło start z porozrzucanych kart wybieracie te pary skarpetek, które różnią się wzorem, kolorem pięt i nie pasują do wybranej postaci. Muszę Wam powiedzieć, że tu poziom spostrzegawczości wzrasta dość mocno.


W pudełku znaleźć możecie również karty typowego PIOTRUSIA, przy których maluchy muszą troszkę pomyśleć. Nie są one identycznie odwzorowane a dobrane na zasadzie zawodów zarówno uprawianych przez mężczyzn i kobiety w każdej z par. 
SKARPETKI --> KLIK
PATATAJ --> KLIK

1 komentarz:

  1. Obie gry są fajne, ale PATATAJ wydaje się dla mnie ciekawsza. No i te Memo jest super :) Zapisuję do naszej listy :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger