Statki- ĆWICZENIA POPRZEZ ZABAWĘ

Dziś o odwzorowywaniu czyli o tym z czym walczymy od ostatniego półrocza. Czy to taka ważna umiejętność ? Bardzo... Układanki lewopółkulowe mają na celu stymulowaniu lewej półkuli mózgu, która: analizuje, przetwarza linearnie, porządkuje sekwencyjnie, wykrywa relacje, a to wszystko  ma ogromny wpływ na: mowę, czytanie, pisanie i funkcje intelektualne. Statki, które chcę Wam dziś pokazać to bardzo prosta a zarazem przyjemna pomoc wspierająca to co wyżej a przy okazji uczy kolorów i wspiera motorykę małą. W zestawie znajdziecie :
- 20 szablonów;

- plastikowe szczypce (13 cm);
- drewniany statek (ok. 10 cm);
- 16 pomponikow w 4 kolorach (1 cm).Zadaniem dziecka jest odtworzenie wzoru z karty używając szczypców dołączonych do zestawu. Poziom trudności jest zróżnicowany- zaczynamy od kart, na których widnieją np 4 pompony tego samego koloru, kończymy na pomponach najbardziej zróżnicowanych.  


Dla starszych dzieci możecie stworzyć karty do kodowania co nie jest bardzo problematyczne :To bardzo fajna układanka wspierająca rozwój dziecka poprzez zabawę czyli to co lubimy najbardziej. Polecam wszystkim maluchom od 3 roku życia :)


Statki znajdziecie tu --> klik


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger