CORTEX - rusz swój mózg

Dziś o niesamowitej, bardzo prostej a zarazem szybkiej i przyjemnej grze dla dzieci od lat 5 ( w instrukcji 6+ jednak uważam że młodsze też sobie poradzą). To bardzo mądra gra wymagająca skupienia, logicznego myślenia i szybkości. Zadaniem w rozgrywce jest jak najszybsze ułożenie mózgu... Brzmi intrygująco prawda...? Całe opakowanie jest niewielkich rozmiarów więc z powodzeniem możesz je zabrać na wyjście do przyjaciół, w podróż czy do poczekalni u lekarza. Gra nie wymaga dużego pola do rozkładania więc swobodnie poradzicie sobie wszędzie ! 


W pudełku znajdziecie : 
- 90 kart ( 74 karty testów, 6 kart wyzwań, 10 kart faktur z wytłoczeniami)
- 6 układanek z obrazkiem mózgu ( po 4 części każda)
- instrukcję
By rozpocząć należy oddzielić karty z fakturami od pozostałych i pozwolić każdemu graczowi przez 30 sekund po dotykać, popatrzeć- zapoznać się z nimi. Gdy już to zrobicie układacie je obrazkami do dołu i mieszacie. Resztę kart tasujecie, układacie rewersem do góry w jednym stosie i zaczynacie grę.Karty z fakturami :

Pozostała część:

Na kartonikach znajdują się testy, które należy jak najszybciej rozwiązać poprzez położenie na odkryty po kolei rękę i wypowiedzenie odpowiedzi. 

Zadań jest 8 w tym: 
- ODBICIE LUSTRZANE ( który pasuje)
-  LASSO ( w którym zbiorze jest najwięcej byków)
- ANALIZA ( znajdź w lini pionowej, poziomej lub po skosie 3 takie same kolory kapsli)
- KOLOR ( powiedz, który obiekt na karcie ma taki sam kolor w rzeczywistości)
-LABIRYNT ( ile bananów zje małpa zanim dotrze do celu)
- SPOSTRZEGAWCZOŚĆ( znajdź odróżniającego się potworka)
- KOMBINACJE ( odpowiedz, który z 3 mniejszych wzorów pasuje do dużego)
- WYZWANIE - ten gracz, który jako ostatni odgadł kartę testu ma możliwość podjąć wyzwanie i odgadnąć poprzez dotyk jedną kartę z fakturą wskazaną przez resztę graczy.Tą grę możecie nabyć tu --> KLIK


Seria Cortex zdobyła prestiżowy tytuł Zabawka Roku 2017 przyznawany przez portal Zabawkowicz.pl dla najbardziej wartościowych, mądrych i bezpiecznych zabawek i gier.


Seria otrzymała również wyróżnienie w XVI edycji konkursu "Świat przyjazny dziecku" organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w 2018 r.
4 komentarze:

 1. Wygląda bardzo fajnie, chyba dopiszę do swojej listy o nazwie Lista przez którą będę bankrutem;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest mega... Są dwa rodzaje, my koniecznoe musimy mieć jeszcze ta druga.. na prawdę rzadko co mnie aż tak mocno zachwyca

   Usuń
 2. Fajna gra, myślę, że juz z 2 latkami mozna w nia grac na zasadzie zabawy w memory. Co jeszcze mi polecisz dla sześciolatka?

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna i ciekawa gra. My bardzo lubimy gry karciane i planszowe. Ciekawa jestem, jak by sobie z nią poradził mój 3,5latek.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger