Pełne humoru książki o Basi

Czas na kolejne nowości od wydawnictwa Egmont. Bohaterki tych książek po prostu nie można nie znać. Obok Basi nie da się przejść obojętnie zwłaszcza gdy macie w sobie mnóstwo poczucia humoru. Obydwie części choć z tą samą postacią znacznie się od siebie różnią. 

Basia ukazuje się od 2008 roku. Każdy z tomów to osobna historia z życia Basi i jej rodziny. Książki dotyczą spraw istotnych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Są nie tylko doskonałą lekturą na dobranoc, ale również stanowią pretekst do rozmów z dzieckiem na ważne tematy. Autorka, Zofia Stanecka nie boi się poruszać trudnych zagadnień. Z humorem i poszanowaniem wagi danego tematu dla dziecka, tworzy wspaniałe opowieści, które uczą, bawią i wzruszają. Wraz z autorką ilustracji, Marianną Oklejak, stworzyły wiodącą na polskim rynku serię książek dla dzieci w wieku 3-6 lat, docenianą i wielokrotnie nagradzaną.
Autorka Zofia Stanecka po raz pierwszy zdecydowała się napisać powieść dla dzieci, która podzielona jest na rozdziały, ma mnóstwo tekstu, zdecydowanie mniej ilustracji (w tym czarno białych ) niż w pozostałych częściach książek o Basi i jej bliskich.


Nasza bohaterka wraz z rodziną wyjeżdża na wakacje. Dziewczynka marzy o psie i bardzo mocno marzy by na wyjeździe znalazł się jej ukochany Paszczak, którego kocha i jest najbliższy spełnieniu jej pragnień o własnym czworonogu. Okazuje się, że pies podąża w innym kierunku a rodzina wybiera się pod namioty nad morze. Czy ta wyprawa sprawi, że nasza bohaterka zapomni o tęsknocie? Czy na kempingu pojawią się inne zwierzęta, które pocieszą dziewczynkę? 


Autorka idealnie dobrała tekst do rozumienia świata przez dzieci 4-7 letnie. My, czytając kolejne strony mieliśmy ogromny problem by przerwać i poczekać na kolejny rozdział na kolejny wieczór. Pojawiają się tu bardzo ważne wątki dotyczące zaniedbywania pupili przez właścicieli i wywnioskować można, że posiadanie psa to nie może być zwykła fanaberia. Zwierząt nie kupuje się na chwilę ! To bardzo ważne, by rozmawiać z dziećmi na te tematy już od najmłodszych lat. 
W tej książce znajdziecie mnóstwo historyjek o bardzo fantazyjnym charakterze. Przy tej pozycji spokojnie uleżą wszystkie przedszkolaki gdyż bajeczki są na prawdę krótkie. Całość podzielona jest na kilka działów: bajeczki Basi, dziadka, babci, mamy, taty i Janka. Każdy na swój sposób chce uspać najmniejszego członka rodziny Franka- jedni opowiadają historie ze swojego dzieciństwa, mówią o swoich niespełnionych marzeniach a innych absolutnie ponosi wyobraźnia tak jak np. Basię, która opowiada o wielkiej krainie swoich ulubionych żelków i chwilowej wyprowadzce z domu.

W książce znajdziesz aż 24 bajki w tym m.in. : 

• O zaczarowanej poduszce 
• O niewidzialnym psie 
• O gwiezdnej krowie 
• O Krainie Żelków 
• O dziewczynce, która zmieniła się w niedźwiedzia 
• O gadającym drzewie i mieszkającej w nim sowie 
I kilkanaście innych, pięknych basiowych opowieści. Kolorowych snów!6 komentarzy:

 1. Mamy kilka książeczek Basi i bardzo ją lubimy. Może dlatego, że jedna z babć: moja mama a babcia Tośka, ma tak na imię? Przygody książkowej Basi są świetne. Te książeczki mamy.Czekają w kolejce na lekturę :) Już widzę że będzie fajnie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak tylko synek będzie większy i rozumny to zakupie te książeczki. i też uważam że wiele tematów należy poruszać od najmłodszych lat dziecka. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy tę serię o Basi, jest świetna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Basia jest najlepsza. Ta seria na dobranoc jest faktycznie taka typowo na noc?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger