DR MIKROB- zręcznościowa gra dla bystrzaków

Dziś na tapecie gra, którą testujemy już jakiś czas i za każdym razem sprawia nam wiele frajdy. To świetna propozycja dla bystrych oczek i zwinnych rączek dzieci w wieku szkolnym i ich rodziców. Dzięki tej pozycji Wasze długie, zimowe wieczory nie będą nudne o nie ! Wcielcie się w rolę naukowców i wyszukujcie kombinacji bakterii. Kto pierwszy ten lepszy... Czas na DR MIKROBA...W zestawie znajdziecie :

 • 49 mikrobów
 • 54 karty badań
 • 4 pęsety
 • 4 dzielone szalki Petriego
 • duża szalka Petriego
 • ilustrowana książeczka z zasadami

By rozpocząć musicie rozdać każdemu graczowi pęsetę, szalkę Petriego a na środku stołu ułóżcie rewersem do góry karty z badaniami. Na znak startu jedna osoba odkrywa kartę i staracie się rozłożyć bakterię w swoich pojemniczkach wg ściśle określonej zasady : wszystkie bakterie muszą się od siebie różnić a antidotum ( w największej części Waszej szalki Petriego) nie może być koloru 3 pozostałych. Ważne, by wiedzieć, że zawsze dwie bakterie z 3 będą kolorystycznie do siebie pasować jednak kształty muszą mieć inne. Nie wolno Wam dotykać bakterii rękoma i nie mogą upaść na stół. Poziom poszczególnych kart jest bardzo zróżnicowany- raz na karcie macie 3 bakterie a raz tylko jedną więc skupienie i pomysłowość musi być większa.

Wyjaśnienie zasad jak widzicie zajmuje dosłownie chwilkę a bawić się mogą zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy. Wg producenta pozycja przeznaczona jest dla dzieci w grupie wiekowej 6+ jednak mój 6 latek radzi sobie z nią znakomicie.

Gra ćwiczy spostrzegawczość, refleks i motorykę małą, czyli słynne "rączki".

Oprócz podstawowej wersji gra oferuje również wariant dodatkowy z fioletowym wirusem, który możemy podrzucać innym graczom - dopóki będą mieli go u siebie, nie mogą ukończyć zadania!

Najważniejsze czyli ZWYCIĘSTWO zostaje osiągnięte wtedy, gdy któryś z graczy zdobędzie 5 kart badań, które otrzymuje się za pierwsze wykonanie zadania. Kto z Was okaże się najlepszym naukowcem i odnajdzie antidotum na mikrony ?


  

  Myślę, że zarówno 6 jak i 8 latek byłby absolutnie zachwycony takim prezentem pod choinką. 


Więcej o grze przeczytacie tutaj --> KLIK

5 komentarzy:

 1. Wooow! Super! ;D uwielbiam wszelkie gry dla dzieci, które ćwiczą małą motorykę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa gra! Mój synek musi ćwiczyć motorykę małą i chwytanie, a tutaj ćwiczyłby poprzez zabawę. Ekstra! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda bardzo zachęcająco! A do tego bawi i rozwija;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna gra :-) Myślę, że te małe robaczki mogłyby z powodzeniem służyć do zabawy :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. super że są takie gry które pozwalają ćwiczyć motorykę

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger