Listy Feliksa i nietuzinkowe książki dla dzieci

Dziś o bardzo niespotykanych książkach, które zachwyciły nas niemalże od pierwszego wrażenia. O Feliksie pisałam już z okazji świąt ( ZOBACZ ) a teraz odwiedzamy z nim różne zakamarki świata, poznajemy niesamowite historie dzieci innych kultur i ciekawostki, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Kim jest Feliks? W jaki sposób do nas przemawia ?Wydawnictwo Mamika wydała w zeszłym roku serię książek, które mam ogromną nadzieję staną się hitami wśród najmłodszych. Zdecydowanie powinny otrzymać nagrody za nietuzinkowość i wywołanie zachwytu na twarzach nawet tych najmniej zaciekawionych książkami. 

Feliks to królik, który odwiedza różne zakątki świata i wysyła z nich listy opowiadając co widział, kogo spotkał i czego się nauczył do swojej ukochanej przyjaciółki Zosi. Dziewczynka bardzo tęskni za każdym razem gdy jej pluszak znika na długie miesiące i nie może się doczekać kolejnych przytulasków.  Tęsknota bywa ogromna jednakże uwielbia dostawać od niego różnorakie wiadomości i dowiadywać się o rzeczach, o których do tej pory nie miała zielonego pojęcia. W obydwu książkach, które mamy znajduje się 6 kopert z zaadresowanym listem i każdy z innego miejsca na ziemi. W pozycji " NAJLEPSZE NA ŚWIECIE LISTY OD FELIKSA" ( ZOBACZ ) nasz mały króliczek po wieczornym czytaniu zamiast zasnąć obok małej Zosi zniknął. Wyleciał na swojej magicznej walizce zwiedzać świat. Pierwszym przestankiem okazał się być budynek parlamentu Rzeszy w Berlinie, później znalazł się w zamku prawdziwego Drakuli w Rumunii a na końcu wypróbował Airboat w USA i odkrył tajemnicze bagna na Florydzie. Co zwiedził po drodze? Widział piramidy, ogromny Mur Chiński a w Indiach poznał dzieci, które w bardzo młodym wieku musza podjąć pracę np szyjąc piłki i pracując w fabryce zapałek. 

FELIKS U DZIECI NA KRAŃCACH ŚWIATA ( ZOBACZ ) jak sama nazwa wskazuje opowiada o różnych kulturach a listy wysyłane przez Feliksa do Zosi opierają się na rozmowach i spostrzeganiu życia innych ludzi. 

Tu wszystko zaczyna się od felernego wypadnięcia zajączka z żaglówki. Na wakacjach w Szwecji wydarzył się wypadek, w którym nie udało się uratować pluszaka jednak bez obaw- on zawsze wraca ! Zawsze też informuje swoją przyjaciółkę o swoich podróżach i miejscach, w których obecnie przebywa. Kim są Samowie? Czym się zajmują ? Gdzie mieszkają ? Jak bawią się dzieci na Saharze i dlaczego jedzą posiłki na piasku ? Czy można jeździć na strusiach? Dlaczego kiedyś czarnoskórzy nie mogli żyć wśród ludzi o białym kolorze skóry ? O tym i innych rzeczach dowiaduje się z kolejnych listów. 

Okazuje się, że Feliks po drodze ze Szwecji odwiedza dzieci  na dalekiej północy, jest gościem w Południowej Afryce, Nowej Zelandii, San Francisco po czym przybywa do Izraela gdzie obecnie obchodzone jest żydowskie Święto Świateł. 
Wszystkie listy skrywane są w prawdziwych kopertach i zdarza się, że poza wiadomością znaleźć w nich można pamiątkę z danego kraju czy zdjęcie do postawienia na biurku. Szczerze mówiąc ja jestem zachwycona tymi książkami a moje dziecko chce więcej wiadomości i obecności Feliksa w naszym życiu.

Wszystkie pozycje możecie zakupić w bardzo dobrych cenach w księgarni internetowej GANDALF :6 komentarzy:

 1. Super z tymi listami �� Myślę, że moja córka byłaby bardzo zainteresowana, ona lubi takie pomysłowe ksiazeczki. Poza tym widzę, że są one pieknie ilustrowane. To napewno duzy plus, moje dziewczyny sięgają tylko po takie w których znaleźć można mnostwo ilustracji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomysły dla dzieci, moja młodsza uwielbia takie pięknie ilustrowane książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Feliksa poznaliśmy z książeczki o tematyce świątecznej. Tak nam się spodobała, że myślimy o kolekcjonowaniu serii. Te listy są wspaniałym dodatkiem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysł na takie listy bardzo fajny. Muszę rozejrzeć się za tymi książeczkami, bo z pewnością każdemu dziecku przypadną do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy tę książkę na liście od roku :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger