Spostrzegawczość, logiczne myślenie i refleks z grami od Foxgames

W naszym domu niedawno zagościły dwie gry, które idealnie wspierają spostrzegawczość i refleks moich dzieci. W jedną możemy grać wszyscy razem, w drugą nie zagra z nami Staś gdyż wymaga zdecydowanie więcej logicznego myślenia niż ma 4 latek. Jesteście gotowi by je zobaczyć ? Podpowiem Wam, że przez ostatni miesiąc nawet ich nie chowam tak często po nie sięgamy :)

Zacznę od tej, która bardzo chętnie wyciągana przez obu chłopców i można w nią grać już od 3 roku życia ( wg producenta 4+ choć uważam, że jest to trochę zawyżony wiek). Bardzo proste zasady, zgrabne, metalowe pudełeczko i mnóstwo owocowych krążków w środku. TUTTI FRUTTI ( ZOBACZ ), bo o niej mowa swoją prostotą zachęca do szybkich rozgrywek w chwilach największej nudy. Tą grę możecie zabrać ze sobą gdzie tylko chcecie gdyż jej niewielkie wymiary zmieszczą się w większości "maminych" torebek i w plecakach Waszych pociech.


Na czym polega jej innowacyjność ? Rozkładacie na stole losowo żetony ( dwustronne ) tak aby dostęp do nich miał każdy z graczy. Na znak startu wybieracie po jednym żółtym kółeczku i nakładacie na nie drugą, taką samą połówkę owocu. W trakcie gry możecie obracać żetony w celu poszukiwania odpowiedniego dla Was. Gdy wszystkie znikną ze stołu sprawdzacie, kogo ułożony stosik jest najwyższy. Prawda, że banalnie proste ?
Czas na drugą, trudniejszą grę. Mówiąc nazwę SMART DOMINO ( ZOBACZ ) z pewnością większości z Was na myśl przyjdą klasyczne klocki, które łączy się do siebie na zasadzie " takie same". Tu jest trochę inaczej. W pudełku znajdziecie 4 zestawy klocków ponumerowanych cyferkami od 1 do 5 ( dla 4 graczy), które mają po 4 bokach różne symbole i karty z różnym poziomem trudności (5 poziomów od zielonego- najłatwiejszego do czerwonego) .


Każdy gracz kładzie przed sobą swój zestaw, karty kładziemy na środku stołu i zaczynamy...


Zadaniem każdego gracza jest ułożenie w jak najszybszym czasie klocków wg odsłoniętej ze stosu karty. Wygrywa ten kto zrobi to najszybciej.  


POZIOMY TRUDNOŚCI ... 6 komentarzy:

 1. Niby proste i bazujące na dobrze znanych grach, a jednak kuszą... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy smart domino i dzieciom się mega spodobała

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubie gry od foxgames, zapisuję te na liście!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nasza rodzina uwielbia wszelkie gry, więc zapisuję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajne domino, zupełnie nietypowe :) Mój syn jest na etapie układania klasycznego domino, ciekawe czy smart domino mu przypadnie do gustu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy ile ma lat :) myślę że te jest odpowiednie dopiero od 6rz

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger