Ralph Demolka w internecie- oswajacz internetu dla dzieci

Co to jest ruter? Czym jest Wi-fi, wirus komputerowy i płyta główna ? Prędzej czy później Wasze dziecko zapyta Was o to, co naturalnie będzie go interesowało gdy zasiądzie do komputera. 

W kinach niedawno pojawiła się śmieszna bajka o Ralphie Demolce w internecie. Wiele ciekawych zagadnień przedstawionych jest w niej z przystępny, animowany sposób, który z łatwością " podłapią" dzieci w wieku szkolnym. Zabierając ich na tą bajkę wyjaśnianie kilku terminów związanych z elektroniką wpadnie do głów Waszej pociechy samoistnie. Franek po tym seansie był zachwycony, bardzo mu się podobało.

Żeby wszystko mu się utrwaliło postanowiliśmy posłużyć się niezwykle ciekawymi książeczkami aktywności-owymi, które wywołały mnóstwo uśmiechu w naszym domu. Wydawnictwo AMEET znów spisało się na medal...


"OSWAJACZ INTERNETU" ( klik) brzmi niezwykle ciekawie prawda ? Takie też jest wnętrze tej pozycji...

Pssst, dzieciaku! Mówi Ci coś hasło: internet? Wiesz, co w nim piszczy? A może masz jakieś pytania? Ralph i jego filmowa ekipa przygotowali dla Ciebie przewodnik, w którym wyjaśnią „jak?”, „co?” i „dlaczego?”. Spamy, emotki, mejle? – nic nie będzie miało przed Tobą tajemnic. No ale o tym przekonasz się sam podczas zabawy o nieograniczonym zasięgu.
Mnóstwo łamigłówek, kodowania, które wręcz pokochaliśmy, labiryntów w przestworzach, naklejki, wypychanki i pojęcia ze świata internetu - wszystko zawarte na 48 stronach zabawy...Kolejna książeczka, którą po prostu musicie zobaczyć wywołuje jeszcze więcej pozytywnych emocji i wymaga zdecydowanie więcej aktywności od dziecka... DEMOLUJ I NAPRAWIAJ ( klik ).

Co tu robimy ? Co wywołało tyle uśmiechu na twarzy Frania ? Istna demolka, z jaką nie spotkał się ostatnio w żadnej książce... Wycinamy, zgniatamy, rzucamy kulką, zaklejamy hasła by nikt się o nich nie dowiedział, przebijamy kartki niszcząc wirusy i robimy wiele innych niespodziewanych rzeczy... ISTNY CZAD ... :D 


Obie książki w bardzo przystępny sposób oswajają wiedzę z jaką przyjdzie się zmierzyć dzieciom w szkole. Prędzej czy później będą musieli poznać budowę komputera, dowiedzą się czym jest internet itp. Być może część z Was pomyśli, że im później się o tych wszystkich technologiach dowiedzą tym lepiej jednak ja uważam, że poprzez zabawę można przemycić to już teraz...


10 komentarzy:

 1. Super! Ralph Demolka to genialna bajka ;) A co do zagadnień związanych z internetem to w dzisiejszych czasach wiedza obowiązkowa ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prędzej czy później się z nią spotkają prawda :-)

   Usuń
 2. Bardzo ciekawe książeczki. Mój synek nie korzysta jeszcze z internetu, ale to raczej nie uniknione. Takie książeczki mogą być ciekawym wprowadzeniem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne książeczki, chłopaki lubią Ralfa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak ;-) moi uwielbiają tym bardziej że byli na nim w kinie :-)

   Usuń
 4. Bardzo fajna pozycja. Jak najbardziej jestem za ksiażkami o takiej tematyce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nawet nie wiedziałam, że do filmu są takie fajne książeczki.Moja córa już chyba trochę za duża na tę publikację, ale wiem co kupić znajomym w prezencie. Książeczki wyglądają super! No i film też jest extra!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne propozycje, myślę że im szybciej dzieci poznają pewne zagadnienia tym lepiej. Nie ma co odkładać nieuniknionego na później ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. My ostatnio byliśmy w kinie na Ralphie! Świetna bajka!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger