Nakrętkowe zabawy ( część 1) - kodowanie- odtwarzanie

Razem z Anią z bloga POMYSŁOWE SMYKI i Moniką - ZWARIOWANE TRIO pomyślałyśmy, że stworzymy dla Was cykl wpisów, które mają na celu zainspirować Was do kreatywnej nauki poprzez zabawę. Mamy ogromną nadzieję, że nasze pomysły przypadną Wam do gustu i będziecie się świetnie bawić oglądając zdjęcia, czytając opisy a później wykorzystacie je w swoich domach... Będziemy tworzyć z różnych surowców wtórnych a wpisy będą pojawiały się cyklicznie w każdy wtorek... To jak? Zaczynamy ? 


Na pierwszy rzut idą zakrętki po napojach. Z pewnością każdy z Was ma ich w domu całą masę. Jak się okazuje, świetnie mogą się przydać do zadań matematycznych choć nie tylko... Zobaczcie jak pracowałam w tym tygodniu z moimi smykami...👌




1. KODOWANIE

Starałam się jak najbardziej zaangażować Stasia, który ma ogromne zaburzenia koncentracji uwagi. Moje zdziwienie było przeogromne, gdy odwzorował należycie każdy kolor na kolejnej planszy. Ćwiczyliśmy kilkukrotnie zmieniając przy tym miejsca naszych produktów (fasola, czapeczka od żołędzia, makaron i ciecierzyca i pomponików ). To świetna zabawa a przy okazji okazja do rozwijania logicznego myślenia u dziecka już 3 letniego ! 






2. ODWZOROWYWANIE- UKŁADANKA LEWOPÓŁKULOWA
Ci co śledzą na bierząco nasz profil na fb z pewnością już zauważyli, że mam ogromną słabość do wszelkich układanek lewopółkulowych, Na czym polega zabawa z nimi ? Jak sama nazwa wskazuje odwzorowywanie obrazu z lewej strony musimy przełożyć na stronę prawą. Ważne jest, by wszystko odbywało się po kolei od góry przez kolejne pola do dołu ( znów od lewej do prawej). Tu mamy na celu jak najbardziej poruszyć lewą półkulę mózgu odpowiedzialną za mowę- zdolności językowe i oczywiście logikę, która niezbędna jest choćby przy zadaniach matematycznych. 



Jak zauważyliście dodatkowo użyłam różnych przyborów kuchennych, by małe rączki moich chłopców również mogły poćwiczyć i nie były bierne. Zabawa jak zwykle była przednia !



3. CHMURKOWE LICZENIE I ODWZOROWYWANIE

Czas na ostatnią naszą propozycję dzisiejszego dnia czyli chmurkowe opowieści. Przygotowałam dla moich maluchów prostą chmurkę wyciętą z kartonu i stworzyłam na szybko karty, które przydatne są do odwzorowywania. Jak je zrobiłam ? Zeskanowałam naszą główną pomoc po czym dodałam napisy i kolorowe kółka w najprostszym na świecie programie komputerowym PAINT. Ta pomoc jest banalnie prosta w wykonaniu jak widzicie a niezwykle pomocna. 







Wystarczy 15 minut dziennie, by mózg dziecka pobudzać do działania. Pamiętajcie- nauka poprzez zabawę jest niezwykle wartościowa i zaskoczy Was nie raz efektami, które za sobą niesie... :)

Zapraszam do moich kreatywnych koleżanek byście zaczerpnęli jeszcze więcej inspiracji do zabaw: 

👇
POMYSŁOWE SMYKI --> Nakrętkowe zabawy - laptop matematyczny

👇

ZWARIOWANE TRIO -->
Wtorkowe Eko-Zabawy- Matemtyczne przygody owadów....



Bawcie się z nami, twórzcie, komentujcie bo na najaktywniejszych czekają niespodzianki... 🎁🎁🎁

6 komentarzy:

 1. Tak niewiele potrzeba, by bawić się wyśmienicie i przy okazji przemycić trochę edukacji :P Pomysł z chmurkami genialny i można go wykorzystać na wiele rożnych sposobów (y)
  Brawa dla chłopaków, za zaangażowanie <3
  Ps. Skąd macie te fantastyczne szczypce??? Daj namiar :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne pomysły. Bardzo w stylu moich panien, bo w przedszkolu Montessori mają sporo styczności z pomocami w tym klimacie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł na zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialne to macie!!!niby takie proste a tyle uczy dziecko.Odwzorowywanie musimy koniecznie zrobić😍i te chmurki...ale czadowe!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialne to macie!!!niby takie proste a tyle uczy dziecko.Odwzorowywanie musimy koniecznie zrobić😍i te chmurki...ale czadowe!!!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger