Nela Zapiski Zeoologa

Książki Neli małej podróżniczki po części traktujemy jak niezwykłe albumy czy pozycje iście przyrodnicze. NELA I ZAPISKI ZEOOLOGA nieco się różni od wydanych już pozycji. To świetny sposób na pobudzenie logicznego myślenia i sprawdzenie wiedzy czytelnika o zwierzętach z całego świata.Nela zachwyca coraz bardziej z każdą kolejną książką . Każdą pozycję czyta się niezmiernie miło i przyjemnie a w tej dodatkowo możemy wzbogacić swoją wiedzę wykonując różnorodne zagadki. Przy okazji omawiania poszczególnych zwierząt młody czytelnik poznaje między innymi takie pojęcia jak : echolokacja, chromosom, chityna, chlorofil, albinizm itp. 


Ta pozycja zaciekawi zarówno małych podróżników jak i dzieci w wieku szkolnym, które najzwyczajniej chcą wzbogacić swoją wiedzę w tematy związane ze zwierzętami żyjącymi na całym świecie. 
W tym wydaniu nie zabraknie miejsca na własne notatki co jest absolutną nowością w książkach Neli. 


Autorka piszę do swoich czytelników prostym, dziecięcym i zrozumiałym językiem co jest wg mnie dużym atutem. Osobiście przeglądając kolejną książkę dziewczynki jestem zachwycona zdjęciami jakie się w niej znajdują. Ta pozycja musi się znaleźć na półkach każdego malucha, który kocha poznawać świat... To jedna z ciekawszych książek dla dzieci w moim mniemaniu...4 komentarze:

 1. Jeszcze nie mamy żadnej książki o podróżach Neli, natomiast oglądamy odcinki w tv. 😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musicie nabyć chociaż jedną część... Zobaczycie, że warto ! Podejrzewam że na jednej się nie skończy :D

   Usuń
 2. Dużo się słyszy o tej dziewczynce. Ciekawa jestem jej książek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są bardzo przystępnie napisane, prostym językiem zrozumiałym dla dziecka

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger