Picturebook dla najmłodszych- miasto zagubionych rzeczy

To nie jest nasza pierwsza książka dla dzieci z serii PICTUREBOOK jednak pierwsza, którą zainteresowałam najmłodszego członka naszej rodziny - 4 letniego Stasia. To idealnie skonstruowane wydanie, które nie wymaga od dzieci wiele- z góry określona jest ilość poszukiwanych rzeczy, ludzi itp wspierając przy tym prostą matematykę. MIASTO ZAGUBIONYCH RZECZY - to pozycja, która wspiera koncentrację uwagii, z którym tak bardzo walczymy :)MIASTO ZAGUBIONYCH RZECZY. SZUKAJ. ZNAJDUJ. BAW SIĘ - to książka dla dzieci, przy której świetnie czas spędzą już 3 latki. Całość to kolorowe, zawierające mnóstwo elementów twarde strony z planszami i krótką informacją na temat poszukiwań.  Podczas zabawy podróżujemy przez ulicę pełną turystów, znajdujemy się na targu, w sklepie, w teatrze, w bloku mieszkalnym i autobusie pełnym pasażerów. 

Wyszukiwanie kolejnych elementów to nie tylko ćwiczenie spostrzegawczości ale i prostej matematyki- znajdź 3 rodziny z pasami, 5 pasażerów autobusu z torbami itp. Podczas zabawy wspieramy moją ulubioną metodą naukę liczenia. 


Ta pozycja idealnie sprawdzi się również do terapii logopedycznej. Można zadawać dzieciom pytania o elementy z poszczególnych stron wspierając nazewnictwo. Uwielbiam takie książki, które uczą poprzez zabawę. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger