Pora liczyć- warzywna owocowa gra dla spostrzegawczych

Lubicie szybkie gry na spostrzegawczość ? Ja uwielbiam bo można je wpleść w dowolną porę dnia i nie trzeba się dużo wysilać gdy chcemy od tak po prostu rozruszać nasze szare komórki. Wydawnictwo REBEL wydało właśnie super nowość, w którą zaangażować można dzieci już od 5 lat wzwyż. Świetnie bawią się również rodzice więc uważajcie, bo można się uzależnić od rozgrywek warzywno- owocowych  🍎🍐🍋🍉🥒🥕🍅.


 W pudełku znajdziecie :

 • 50 dwustronnych kart
 • instrukcja
 • strzałka do zadań specjalnych

Na czym polega gra ?

Rozłóżcie karty w równych rzędach ( z młodszymi 3x3, 4x4 a z graczami bardziej zaawansowanymi 5x5) a resztę kart pozostawcie w stosie widocznym dla wszystkich uczestników.  Wyciągnij pierwszą kartę ze stosu i odwróć ją. Największy przedstawiony na nich obiekt (np. pomidor) trzeba teraz odnaleźć pośród wszystkich kart ułożonych w kwadracie. Każdy z graczy może wypowiedzieć daną cyfrę tylko raz ! Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza wytypuje poprawną odpowiedź. Wygrywa osoba, która zdobędzie określoną przez Was liczbę punktów. 


W zestawie dla utrudnienia znajdziecie również dwustronną strzałkę. Zwycięzca poprzedniej rundy może wg własnego uznania przed odkryciem karty położyć ją w danym rzędzie. Co ona oznacza ? Gdy zostanie położona stroną x2- obiekty, które liczycie we wskazanym rzędzie mnożycie podwójnie a te z przekreślonym 0 pomijacie. Banalnie proste prawda ?

Dlaczego pokochasz tę grę?
 

 • Proste zasady do wytłumaczenia w mniej niż minutę. 
 • Możesz dostosować poziom trudności gry do tego, kto właśnie siada przy stole. Dzięki temu gra nie będzie ani za trudna ani za łatwa. 
 • Grając ćwiczymy umiejętność szybkiego przeszukiwania pola widzenia i jednoczesnego liczenia. Ta umiejętność trenowana jest w atmosferze świetnej zabawy.
 • Pora liczyć to tytuł zaprojektowany przez Sławka Wiechowskiego - nauczyciela z wieloletnim stażem, który na wykorzystywaniu gier w edukacji zna się jak mało kto.


To świetna pozycja wspierająca naukę liczenia, kształcąca refleks, logiczne myślenie i spostrzegawczość w jednym... Dodatkowym atutem są baaaardzo apetyczne ilustracje. My jesteśmy na tak a Wy ? 🍎🍐🍋🍉🥒🥕🍅


TYTUŁ: Pora liczyć
AUTORZY: Sławomir Wiechowski i Arkadiusz Piróg
ILUSTRACJE: Dagmara Darsicka
WYDAWNICTWO: Rebel
WIEK: 5+
LICZBA GRACZY: 2–6
CZAS GRY: 15 min
WIELKOŚĆ: 14 × 21 × 4 cm
ROK WYDANIA: 2019


4 komentarze:

 1. ooo ja lubię takie gry! dla 5 latki będzie ok?

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś dla nas. Uwielbiamy z dzieciakami wszelkie karciaki, planszowki, łamigłówki i inne zadaniówki. Gra wydaje się być ciekawa.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger