Zalesie po raz drugi... - magia mazurskiego klimatu

Rzadko się zdarza, że jedziemy gdzieś po raz drugi... Dlaczego ? Lubimy zwiedzać nowe miejsca i często okazuje się, że to co już znamy dla dzieci może okazać się zbyt nudne... Co spowodowało, że zdecydowaliśmy się pojechać na Mazury do po raz drugi ? Hotel Zalesie Mazury Active Spa trochę się zmienił po naszej poprzedniej wizycie w 2017 roku i stwierdziłam, że koniecznie muszę to sprawdzić... Jak było za pierwszym razem możecie zobaczyć tu --> KLIK  a jak było teraz przeczytacie poniżej...👇Początkowo muszę Wam przypomnieć, że hotel ten w każdym calu przystosowany jest do rodzin z dziećmi ( zwłaszcza z tymi od 0-10 lat). Jadąc tam nie musicie obawiać się o brak empatii ze strony personelu czy innych klientów bo tam zawsze coś się dzieję i wszyscy są do tego najzwyczajniej przyzwyczajeni. Twoje dziecko nie zawsze współpracuje podczas jedzenia posiłków ? Biega po hotelowym holu ? Nie przejmuj się w stoliku obok też rodzice też nie mają łatwo ;-) Tam życie płynie naturalnie, bez idealnie ustawionych niczym do zdjęć na instagramie dzieci... Nastaw się, że młodzi klienci są tu traktowani na równi z dorosłymi i jeśli mają mnóstwo energii nikt nie zwróci Ci za to uwagi. Oczywiście Ty jako rodzic musisz nad wszystkim czuwać by ani Twojemu maluchowi ani nikomu innemu nie stała się krzywda to Twój obowiązek ale wszystko możesz robić tu bez stresu. Wyjeżdżając na wakacje masz odpocząć a nie się stresować na każdym kroku... 

RECEPCJA

Już meldując się do hotelu widać, że dzieci są tu mile widziane. Na wstępie małe prezenciki dla dzieci, książki, gry do wypożyczenia, stolik z kolorowankami i ogromne uśmiechy Pań recepcjonistek...
UDOGODNIENIA W POKOJACH:

W naszym dwa zlewy- rewelacja, chłopcy byli zachwyceni tym faktem bo w domu nie mają tego luksusu. Wanienki, nocniki, podstawki do zlewu, nakładki na toaletę, mnóstwo ręczników wymienianych każdego dnia, szlaforki dla każdego, mydełka, szamponiki, czajnik, lodówka... Jest coś czego mi brakowało na wstępie ;-) Wód mineralnej w butelce - 2 butelek- gazowanej i niegazowanej choćby pół litrowych ;-) 


 BAJKOLANDIA I POKOJE ZABAW DLA DZIECI

Znajdziecie tu ponad 200 m2 placu zabaw z kulkami, zabawkami i dodatkowe strefy bez rodziców z animatorami, którzy zajmą się Waszymi pociechami gdy Wy będziecie odpoczywać na basenie i strefie spa... Czad? I to jeszcze jaki...

Ponad 350 m2 zawiera trzy przestrzenie:
Baby Club – dla dzieci w wieku od 8 miesięcy do 3 lat.
Mini Club – dla dzieci od 3 lat wzwyż 
Strefa Animacji – ponad 170m2 w której odbywają się codziennie w kilku blokach tematycznych animacje dla dzieci i dla całych rodzin. 
W dwóch pierwszych klubach rodzice mogą zostawić swoje pociechy pod okiem profesjonalnych animatorów i oddać się przyjemnościom jakie oferuje hotel lub po prostu w spokoju poczytać książkę
W trzeciej odbywają tematyczne animacje. Strefa ta zawiera również 5 stanowisk Xbox.
Jak było z tymi animacjami ? Udział w nich brali zarówno dorośli jak i dzieci i odbywały dwa razy dziennie. Mając starsze dziecko można było je zostawić pod opieką animatorki ale czyż nie fajnie jest potworzyć trochę wspólnie ? Trafiliśmy na dni, w których robiliśmy budowle z długich rurek, tworzyliśmy czapki pirackie, farmerskie i poszukiwaliśmy skarbu. Franio jak to Franio był zachwycony- Staś w tym czasie wolał siedzieć jak to sam mówi " u Pań" i nie koniecznie uczestniczył w rodzinnych harcach. Pani Moniko z tego miejsca bardzo serdecznie pozdrawiamy. Jak to Franio stwierdził " ta Pani nadaje się na to stanowisko" - a dzieci zawsze mówią prawdę ;-) 

KUCHNIA

Trzeba  wspomnieć o tym, że tu każdy znajdzie coś dla siebie- 3 posiłki, szwedzki stół, kawa, herbaty, soki, kompoty- czego dusza pragnie. 


W taki miejscu nie mogłoby zabraknąć zastawy dla dzieci i krzesełek dla najmłodszych...


CO NA ZEWNĄTRZ? 

-mini zoo- kucyki, kurki, króliki, kozy, osiołek. 
- 3 place zabaw zewnętrzne
- jezioro z pomostem
- plaża obok hotelu
- możliwość wypożyczenia rowerów
- boisko


  


Udało nam się trafić na moment, w którym organizowane było ognisko.
BASEN

Myślę, że tu wystarczy, że wstawię zdjęci bez zbędnego opisu...

 


Sporo osób przeglądając ofertę hotelu zwróciło uwagę na cenę- pisaliście mi o tym. Fakt, nie jest najniższa ale czas spędzony tu można zdecydowanie porównać z czasem spędzonym w zagranicznych hotelach z opcją all inclusive. Ktoś może powiedzieć, że za granicą macie gwarancję pogody- tu z kolei macie gwarancję rewelacyjnie spędzonego czasu i pewność, że Wasze dzieci nie powiedzą " mamo nudzi mi się"... Koniec końców- nabraliśmy mocy i energii wszyscy razem i każdy z osobna... Zdecydowanie polecam i wierzę, że pojadę tam za rok po raz trzeci...


Chcecie więcej ? Zapraszam 👇👇👇7 komentarzy:

 1. Ciekawe miejsce na rodzinny wypad, zwłaszcza kiedy dzieciaki jeszcze małe, coś dla dzieci i coś dla dorosłych, a także wspólna strefa. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miejsce idealne dla rodzin z dziećmi. Ostatnio szukałam czegoś przyjaznego w swojej okolicy i muszę przyznać, ze napotkałam niemale trudności.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe miejsce😍zapisuje sobie mize kiedyś uda nam się wybrać w tamte okolice

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniałe miejsce😍zapisuje sobie mize kiedyś uda nam się wybrać w tamte okolice

  OdpowiedzUsuń
 5. Miejsce rzeczywiście rewelacyjne. Z ciekawości weszłam na stronę tego hotelu i zaznaczyłam pobyt na dwie noce. Cena (ponad 3000 złotych) za tak krótki pobyt to jednak wg mnie spora przesada. I to jeszcze przed sezonem (wpisałam datę majową). No cóż, jeśli ceny ulegną tam zmianie, z przyjemnością się wybiorę całą rodziną.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie byłam w tej części kraju ale na pierwszy rzut oka widzę, że cała nasza rodzina znalazłaby tam coś fajnego dla siebie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger