Żyj zdrowo- pij wodę...

WODA- kiedyś na samą myśl było mi słabo. 1,5-2 litry dziennie ? Sporo ... Kawa, herbata, sok ok ale woda?Eeee tam...

Moje podejście do tego tematu zdecydowanie bardziej zmieniło się po urodzeniu dzieci. Karmienie piersią, zdrowsze podejście do życia i te wszechobecne cukry o których mowa wszędzie dookoła. 

Czy chcemy żyć lepiej ? Zdrowiej ? Zacznijmy od WODY... !

OSŁABIENIE, PRZESILENIE WIOSENNE- brak witamin, ruchu a może po prostu nawodnienia ? Często spotykam się z ludźmi i wielu narzeka na słabe samopoczucie, brak sił. Zwalamy na wiele czynników jednak zapominamy o odpowiednim nawodnieniu, które jest przecież taką oczywistą sprawą. 
Woda jest podstawą życia. Ciało dorosłego człowieka składa się w 60% z wody, ciało dziecka z 75 %. Utrata 3% wody z organizmu powoduje zmęczenie, natomiast utrata 10% zagraża już życiu. Zawartość wody w ustroju podlega dużym wahaniom, zarówno ze względu na wiek, jak i na jakość spożywanych pokarmów (zawartość soli kuchennej). W ciągu doby 3 do 6% wody ustrojowej ulega wymianie, czyli po 10 dniach wartość ta stanowi około 50% wody ustrojowej.
Zapotrzebowanie na wodę dorosłego człowieka wynosi 2-4% masy ciała, natomiast dziecka 10-15%. Przyjmuje się, że minimalna ilość wody, która zapobiega zmianom patologicznym w organizmie to 1 litr dostarczany w ciągu doby. Zapotrzebowanie to wzrasta jednak trzykrotnie podczas upałów. *

Woda w kranach naszych domów bywa różna, sama nie mam pewności co do jej jakości więc od około 3 lat pod ręką zawsze mamy wodę w dzbanku, który dzięki zawartemu filtrowi daje mi poczucie bezpieczeństwa i wiedzy, że mogę cieszyć się tym co dobre i zdrowe nawilżając moje ciało od środka. Udało mi się również przekonać do niej moje dzieci co uważam, że ogromny sukces gdy w okół czai się tyle pokus...Dzbanek, który osobiście wybrałam i jestem z niego niesamowicie zadowolona to AQUAPHOR Provance. Duża pojemność, idealny design pasujący do nowoczesnych wnętrz, poręczny uchwyt i mechaniczne przypomnienie o wymianie filtra, który sam w sobie starcza na około 300 litrów wody czyli około 3 miesięcy przy używaniu przez 3-4 osobową rodzinę... Jego wygląd to klasa sama w sobie ! 

Wkład pasujący do mojego dzbanka skutecznie usuwa z wody wodociągowej zanieczyszczenia mechaniczne, poprawia jej kolor, smak i zapach. Zapewnia ochronę bakteriostatyczną.

Wszystkie materiały, z których produkowane są dzbanki AQAPHOUR i wkłady filtrujące są całkowicie bezpieczne i dopuszczone do kontaktu z żywnością. Można je trzymać w lodówce oraz myć w zmywarce . Uchylne i żebrowane pokrywki ułatwiają napełnianie dzbanka.Mam dla Was niesamowitą niespodziankę i możliwość przetestowania dzbanków firmy AQUAPHOR przez Waszą rodzinę. Co należy zrobić ? 


KONKURS !!!


1. Konkurs trwa w dniach od 08.04.19- 17.04.19

2. Żeby wziąć udział w konkursie na moim fanpage --> schwytanechwile  pokaż mi Twoje skojarzenie z wodą- może to być rysunek, zdjęcie z ubiegłego lata podczas upałów na basenie, zdjęcie z rodzinnej zabawy picia wody na czas albo wierszyk, kilka słów bądź kreatywny.
3. Będzie mi bardzo miło, gdy polubisz post konkursowy, udostępnisz go i zaprosisz do zabawy 3 znajomych . 
4. Nagrodą są 3 zestawy AQUAPHOR Jasper z wkładem magnezowym i herbatką Detox.
5. Zwycięzce podam w ciągu 3 dni od dnia zakończenia konkursu.
6. Nagrody nie można wymienić na inne, ani na ekwiwalent pieniężny. 
7.Organizatorem konkursu jestem ja a sponsorem: Aquaphor Polska - filtry do wody  . Nie zapomnij ich polubić. Bez nich nie byłoby tej zabawy !
8.Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, ani przeprowadzany przez serwis Facebook.
9.Zwycięzca zostanie wyłoniony przez organizatora konkursu na podstawie subiektywnej oceny odpowiedzi podanych pod postem konkursowym na Facebooku.
10. W związku z wejściem 25 maja RODO, udział w konkursie i chęć przekazania danych oraz umieszczenie zdjęć jest dobrowolne. Po ogłoszeniu wyników, ja przekazuję dane organizatorowi. Dane będą wykorzystane tylko w celu wydania nagrody.
http://www.wodadlazdrowia.pl/pl/1054/576/rola-skladnikow-mineralnych-rozpuszczonych-w-wodzie-pitnej-na-organizm-czlowieka-.html

6 komentarzy:

 1. Wszyscy w domu pijemy wodę. Dzieci nauczone są on małego. Pierwszym płynem po mleku była woda. Nie ma więc problemu z jej piciem :) Też używamy dzbanka filtrującego.My mamy Dafi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. My pijemy wyłącznie filtrowaną kranówę. Rzadko kupujemy w butelkach. Używamy Dafi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi kiedyś woda... Nie smakowała 😂 wszystko zmieniło się w pierwszej ciąży, piłam jej bardzo dużo, trzy cztery litry dziennie nie mogłam przestać 😂 teraz też pijemy filtrowana kranówkę, bo ilość plastiku, która generujemy mnie obrzydza, ale ostatnio zaczęliśmy się zastanawiać nad filtrem odwróconej osmozy, ty jeszcze bardziej ekologiczna opcja 😉

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wyobrażam sobie nie mieć takiego dzbanka bo u nas podstawowym napojem właśnie jest woda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam koniecznie do udziału w konkursie na fb... ;-)

   Usuń
 5. Ja też bardzo polecam takie zbiorniki z wodą, gdzie macie ciepci lub schłodzoną :) Dużo ludzi albo do domu takie zamawia baniaki albo do firm. Polecam firme Eden, serwis również mają darmowy .Jak ktoś poszukuje toposzukuję to proszę
  https://cila92.oferty-kredytowe.pl/produktypozafinansowe/

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger