Basia- kwietniowe nowości

Basia to sztos wśród książek. Ciężko mi powiedzieć i zgadnąć czy jest jeszcze któryś rodzic w naszym kraju, który ma dziecko w wieku przedszkolnym i nie zna Basi ? Jeśli nawet się takowy uchował to zdecydowanie powinien ją poznać. Jestem pewna, że ta mała, wesoła dziewczynka wprowadzi dużo radości do każdego domu, w którym pojawi się książka z nią w roli głównej....

W kwietniu wydawnictwo Egmont wydało dwie nowe, bardzo ciekawe a zarazem pouczające pozycje z rezolutną Basią. Zaszczytem dla mnie jest po raz kolejny pokazanie Wam ich na naszym blogu...


Gdy w naszym domu pokazuje się nowa pozycja z Basią moi chłopcy piszczą z radości- oni już wiedzą, że wspólne czytanie wywoła mnóstwo uśmiechów na naszych twarzach. 

"Wielka księga pytań" to jak sama nazwa wskazuje pytania, które siedzą w głowie każdego przedszkolaka a my sami czujemy się momentami dość zakłopotani odpowiedziami. "Dlaczego znów ktoś nasikał na deskę?", " dlaczego dorośli mówią brzydkie słowa?" , " skąd się wziąłem ?" - niby banał ale jak rozwikłać te wątpliwości by było to zrozumiałe dla 4/5 latka ? Znajdziecie tu również dość proste pytania, które Basia zadaje rodzicom a Wy sami z pewnością spotykacie się z nimi niejednokrotnie np: " czy zamiast śniadania mogę zjeść żelki ?" , " czy mogę z Wami spać ?", "daleko jeszcze ...?"-czy te pytania na prawdę nie wydają Wam się znajome ? Jak poradzili sobie z nimi rodzice dziewczynki ? 

 


Książka zasypuje pytaniai, ale i odpowiedziami. „Basia. Wielka księga pytań” ma formę krótkich rozmów Basi z ofiarami jej niebywałej ciekawości. Autorka Zofia Stanecka, jak zwykle postarała się, aby były to dyskusje cięte, pełne humoru i ciepła. Jak zwykle podczas czytania Basi, trudno się powstrzymać się od chichotu.  
BASIA I ŚMIECI- dziewczynka dowiaduje się, że porozrzucane śmieci to zagrożenie dla wielorybów mieszkających w wielkich oceanach. Postanawia zrobić rozeznanie w tym temacie i zdecydowanie nie chce dopuścić do śmierci zagrożonego gatunku. Dziewczynka wraz z rodzicami pokazuje nam wszystkim, że warto pomagać, segregować śmieci i dbać o nasze wspólne dobro czyli nasza planetę. Dobro zaczyna się od nas samych.

Basia otwiera oczy młodym czytelnikom na jedno z najpoważniejszych wyzwań dzisiejszego świata: zanieczyszczenie środowiska. Razem z Basią dowiadujemy się: 
- czym jest ekologia, 
- jak ludzie zanieczyszczają środowisko, 
- jak nasze działania wpływają na przyrodę, 
- co możemy zrobić, żeby zmienić nasze nawyki. 


5 komentarzy:

 1. Przygody Basi... Moje przedszkolaki ją uwielbiają :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Basię uwielbiamy, bo na prawdę na to zasługuje (y) Mamy w domu całkiem sporą kolekcję opowiadań, przeczytanych po kilka razy ;) bardzo mi się podobają wydania specjalne np. 'Wielka Księga Pytań' - coś innego, a jednak w klimacie Basi :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli chodzi o treść, uważam, że jest ciekawa. Ale grafika totalnie do mnie nie przemawia...

  OdpowiedzUsuń
 4. Wielka księga pytań mnie trochę przeraża. Już mój trzylatek zadaje ich tyle, że nie ogarniam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Basię lubimy,widzę ze trzeba nadrobić kolejne opowieści o niej.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger