Gry do plecaczka

Wakacje już za miesiąc.. Kiedy to zleciało ? Dzieci będą się nudzić, częściej narzekać- nie pozwólmy im na to! Zasiądźmy z nimi do stołu lub podsuńmy np rodzeństwu gry, które zobaczycie w dzisiejszym wpisie... Mam dla Was świetne propozycje, która umilą Wam wolne chwile i z pewnością zabiją nudę..GRY DO PLECACZKA to nowości od niezawodnego wydawnictwa Egmont. Wszystkie 4 są serią gier karcianych o zróżnicowanym poziomie trudności...

PĘDZĄCE ŻÓŁWIE część z Was zna pewnie z kultowej gry planszowej o tej samej nazwie. Celem gry jest zajęcie jak najlepszego miejsca ( najbliżej sałaty) w drodze, w której pozostali gracze nie wiedzą jakim kolorem się poruszasz. Wydaje się być skomplikowane ale uwierzcie mi na słowo, że skomplikowane nie jest. To świetna propozycja dla dzieci od 5 lat.


W zestawie :
 • 5 kart koloru
 • 50 kart ruchu
 • 12 kafelków żółwi
 • instrukcję

Każdy z graczy otrzymuje po jednej karcie koloru ( nie mogą o nim nikomu powiedzieć przez całą rozgrywkę ) i po 5 kart ruchu. Na środku stołu ustawiamy losowo kafelki z żółwiami i przesuwamy je zgodnie z kartami + lub -, które mamy w ręce. Gdy wykonamy ruch kartę odkładamy na stos i pobieramy nową.. Gra kończy się, gdy zostanie odsłonięta ostatnia karta z sałatą. Nie zależnie ilu graczy toczy bój w rozgrywce biorą udział wszystkie kolory skorupiaków. Ze Stasiem korzystamy z wytłaczanki i odwzorowujemy kolory...SZYBKIE BAŃKI to gra od 6 lat wzwyż. Tu ważna jest szybkość, koncentracja i logiczne myślenie. 

W zestawie: 
 • 55 dwustronnych kart z bańkami
 • instrukcję

Wszystkie karty należy posortować wg znaczników koloru w lewym dolnym rogu tak aby powstało 5 stosów na środku stołu. Na awersie znajduje się opis jakich baniek trzeba szukać- kolor wskazuje od której karty trzeba zacząć. Zadania wykonujemy w pamięci i staramy się znaleźć rozwiązanie jako pierwsi... Rundę zaczyna najmłodszy z graczy poprzez odwrócenie wybranej karty. Gra kończy się, gdy w którymś stosie skończą się karty. Wygrywa ten, kto zdobył najwięcej puntów.
LATO Z KOMARAMI to najprawdopodobniej jedyna gra, w której udział biorą te nie koniecznie lubiane przez ludzi owady . 


W zestawie: 
 • 55 kart (z wartościami 1-6 oraz karty bzzz)
 • 70 karnych żetonów
 • instrukcjęKażdy z graczy otrzymuje po 6 kart pozostałe pozostają na środku stołu w zakrytym stosie. Rozpoczyna gracz ostatnio ugryziony przez komara ;-) W swojej turze gracz może wykonać tylko jedno z poniższych działań: zagrać kartę, dobrać kartę, spasować. 

Zagranie : gracz zagrywa kartę z ręki na wierzch odkrytego stosu. Można zagrać kartę o takiej samej wartościu lub o 1 większą od tej z wierzchu stosu. Karta bzz to 6 lub 1. 

Dobranie : jeśli gracz nie może lub nie chce zagrać karty może dobrać kartę z zakrytego stosu. Jeśli karty w stosie się wyczerpią nie można więcej dobierać.

Spasowanie: gracz kładzie swoje karty zakryte przed sobą na stole. Do końca rundy nie bierze udziału - przegrywa rundę walkowerem.

Runda kończy się, gry któryś gracz pozbędzie się wszystkich kart z ręki bądź gdy spasują wszyscy poza jednym graczem. 

Gracze otrzymują karne punkty za każdy rodzaj kart ( nie za ich liczbę) zgodnie z wartością na karcie. Gra kończy się, gry któryś z graczy zdobędzie 40 punktów karnych- przegrywa. Wygrywa ta osoba, która punktów karnych będzie miała najmniej. 

UBONGO to znana nam już z kafelkowej wersji planszówka ( jedna z ulubionych). Bardzo ciekawiły mnie karty o tej samej nazwie i zasady zabawy.

W zestawie :
 • 108 dwustronnych kart
 • instrukcję

Posortowane karty układa się na trzech stosach. Każdy gracz dostaje po 9 kart z jednego stosu. Wszyscy układają przed sobą na stole 7 z 9 kart zgodnie z zasadami opisanymi w instrukcji. Gracz, który ułoży karty woła „Ubongo!”. Gra kończy się po 6 rundach, wtedy też zlicza się punkty. W rozgrywce może brać udział od 2 do 4 osób w wieku 8+ .4 komentarze:

 1. A możesz polecić coa dla 3-latki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 3 gry po kolei które wg mnie są najciekawsze :

   https://www.schwytanechwile.pl/2015/11/ratuj-kroliczki-pierwsza-gra-dla.html
   https://www.schwytanechwile.pl/2017/04/tomcio-i-wiosenne-porzadki-grajmy-razem.html
   https://www.schwytanechwile.pl/2015/02/nawlekaj-z-caa-rodzina-gra-zrecznosciowa.html

   Usuń
 2. Gry rodzinne to must have podczas wszystkich naszych wyjazdów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pędzące żółwie wydają się być bardzo fajne :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger