Staś pętelka dzielny pacjent- oswajamy się z lekarzem

Książka dla dzieci którą mam wam zamiar pokazać w tym wpisie rewelacyjnie wpasowała się w mój gust. Rewelacyjnie opowiada o moim synku Stasiu, który panicznie boi się lekarzy. On nienawidzi być przez nich dotykany, nie lubi gdy dotyka się go zimnym stetoskopem i wkłada patyczek do buzi. Może to doświadczenia z wielokrotnych pobytów w szpitalu wywołały w nim tą niechęć do służby zdrowia ? Nigdy ale to prze nigdy nikt nie zrobił mu krzywdy ale on jako mały chłopiec nie koniecznie to rozumie... Atutem dla nas jest fakt, że główny bohater ma na imię tak samo jak mój syn... Czy uda nam się z tą pozycją przekonać malucha, że wizyta w ośrodku zdrowia wcale nie musi być straszna ?4 letni bohater Staś Pętelka chętnie poznaje świat, doświadcza nowych doznań i nie boi się podejmować żadnych wyzwań. Pewnego dnia spotyka się ze swoją koleżanką Anią na placu zabaw. Postanawiają pobawić się w piaskownicy i jak każdy maluch przygotowują przepyszną jakby się mogło wydawać zupę z piasku. Do momentu, w którym dowiadujemy się, że obydwoje postanawiają spróbować swojej potrawy nic nie wskazuje, że będą wymagali pomocy lekarskiej. Niestety... Dzieci nie przewidują konsekwencji swoich poczynań i nie domyślają się, że ich próba smaku może skończyć się ostrym bólem brzucha...Podczas wizyty u lekarza w związku z problemami zdrowotnymi dzieci chłopcem targają różne emocje. 

Książka pozwoli oswoić się dzieciom z codziennymi problemami i będą mogli utożsamić się z dzielnym jak się później okazuję przedszkolakiem. Każdy z nas ma prawo się czegoś obawiać a tu dodatkowo okaże się, że czasem strach ma wielkie oczy, w które nie koniecznie warto zaglądać...

Razem z bohaterami przejdziemy przez poczekalnie,  gabinet, aptekę i poznamy ciekawych ludzi oraz nauczymy się dobrych manier. To co będzie się działo w kolejnych rozdziałach pomoże w jeszcze lepszym zrozumieniu świata...2 komentarze:

  1. Zaciekawiłaś mnie - świetna tematyka- bardzo lubimy taklie

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © Rodzina Ma Moc , Blogger